Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jan Spálený navštíví v pátek Cuknštejn

čtvrtek, 14. července 2016, 16:08

Koncert pro Terčino údolí se uskuteční tento pátek ve tvrzi Cuknštejn. Jediným protagonistou bude Jan Spálený a jeho TRIO. Výtěžek z koncertu půjde na obnovu zmíněného malebného údolí pod Novými Hrady.

Středověká pozdě gotická tvrz, jejíž základní kámen byl položen ve druhé polovině patnáctého století, je dodnes  nejzachovalejší památkou svého druhu. A to i přesto, že byla při stavovském povstání vypálena, minulý režim na ni tak trochu zapomněl a tvrz chátrala. Ledy se pohnuly až po roce 2000, kdy byla prodána stavebnímu inženýrovi Tomáši Pekovi a dočkala se rekonstrukce.

Právě v tomto nádherném prostředí se posluchači mohou těšit na vystoupení bluesové legendy, která za svou kariéru přivedla na svět více jak dvě desítky alb a odehrála nespočet koncertů. Domovskou kapelou Jana Spáleného je ASPM (Amatérské sdružení profesionálních muzikantů), kterou založil v roce 1984. TRIO je komornější verze ASPM.

„O radost se člověk dělí, zatímco smutek nosí sám,“ říká Spálený ve svém nejznámějším citátu a o radost se zcela jistě podělí i v pátek, kdy bude pořízena živá nahrávka Terčino milé údolí. Interpret tak vzdává hold kraji pod Novohradskými horami. Koncert začíná ve 20:00 a vstupné činí 250 korun. Lístky lze zajistit přes rezervační systém CBsystem nebo na KIC Nové Hrady.

Napsal(a) Petr Junek | Foto upload.wikimedia.org

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o