Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jan Spálený navštíví v pátek Cuknštejn

čtvrtek, 14. července 2016, 16:08

Koncert pro Terčino údolí se uskuteční tento pátek ve tvrzi Cuknštejn. Jediným protagonistou bude Jan Spálený a jeho TRIO. Výtěžek z koncertu půjde na obnovu zmíněného malebného údolí pod Novými Hrady.

Středověká pozdě gotická tvrz, jejíž základní kámen byl položen ve druhé polovině patnáctého století, je dodnes  nejzachovalejší památkou svého druhu. A to i přesto, že byla při stavovském povstání vypálena, minulý režim na ni tak trochu zapomněl a tvrz chátrala. Ledy se pohnuly až po roce 2000, kdy byla prodána stavebnímu inženýrovi Tomáši Pekovi a dočkala se rekonstrukce.

Právě v tomto nádherném prostředí se posluchači mohou těšit na vystoupení bluesové legendy, která za svou kariéru přivedla na svět více jak dvě desítky alb a odehrála nespočet koncertů. Domovskou kapelou Jana Spáleného je ASPM (Amatérské sdružení profesionálních muzikantů), kterou založil v roce 1984. TRIO je komornější verze ASPM.

„O radost se člověk dělí, zatímco smutek nosí sám,“ říká Spálený ve svém nejznámějším citátu a o radost se zcela jistě podělí i v pátek, kdy bude pořízena živá nahrávka Terčino milé údolí. Interpret tak vzdává hold kraji pod Novohradskými horami. Koncert začíná ve 20:00 a vstupné činí 250 korun. Lístky lze zajistit přes rezervační systém CBsystem nebo na KIC Nové Hrady.

Napsal(a) Petr Junek | Foto upload.wikimedia.org

O čem píše Drbna.cz

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířatFOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

Dnes, 10:29V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se...

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivněMinisterstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Dnes, 09:06Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,...

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

neděle, 18. srpna 2019, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o