Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

RECENZE: Vstupte do světa lidojedů, vstupte do Tajemné Indonésie

sobota, 16. července 2016, 12:10

O prázdninách je čas splnit si to, co jindy nestíháme. Já si kupříkladu už dlouho říkal, že musím navštívit výstavu Tajemná Indonésie v Jihočeském muzeu a teď se mi to konečně podařilo. Jaká je výstava? Čtěte dále.

Vybíhám do druhého patra a vstupuji do Indonésie. Upřímně musím říci, že jsem o těchto končinách mnoho nevěděl, zeměpis mi sice ve škole vždycky šel, ale už je to dlouho, co jsem si přečetl nějaký cestopis nebo zhlédl zajímavý dokument. Vkráčím tak s čistým štítem a nechávám se vtáhnout.

Hned na úvod je tu pro návštěvníky možnost podívat se na dva cestopisné dokumenty. Vřele doporučuji počkat si a dát si oba – jsou totiž výborné. Z muzea rozhodně není kam spěchat. Stěny jsou posety množstvím fotografií a ve vitrínách čekají exponáty, na kterých jsem osobně mohl oči nechat. Výstava je vhodná i pro děti, které mají alespoň trochu pro strach uděláno – i ony si to užijí.

Pokud bych měl na celé výstavě najít nějaká slabá místa, pak bych upozornil na dvě věci, které mě osobně rušily. Zaprvé jsou to prázdné vitríny v jedné z místností, ve kterých byla jen jakási nesvítící světla, kabely a podobně. Možná jsem přišel ve špatný čas a tyto vitríny mají jinak svou funkci, možná jen jejich význam nechápu. Za druhé je to pak třetí obrazovka umístěná v „chýši“, která slibovala třetí dokument, ale místo něj běžela jen krátká upoutávka na dokument úplně jiný. Škoda.

Nakonec trocha toho shrnutí. Rozhodně se vyplatí na výstavu zajít. Zjistíte mnoho o kmenech žijících velmi hluboko v džungli, daleko od naší civilizace. Poznáte, že to, co je v jedné kultuře tabu, může být v jiné kultuře velice důležitým rituálem. Strávíte velice zajímavé chvíle v Indonésii, a to ani nemusíte platit tisíce za letenky.

Budějcká Drbna dává výstavě Tajemná Indonésie 70%

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o