Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Nad Slavií kroužily temné mraky. Rozkrock ale do lidí napumpoval pozitivní energii

pátek, 22. července 2016, 12:36

Zlověstně vypadající mraky, zvedající se vítr, temnota pohlcující město… Skoro to vypadalo, že se ve čtvrtek v prostoru před KD Slavie schyluje ke koncertu Black Sabbath. Avšak nebylo tomu tak. Na scénu se totiž chystala kapela podstatně veselejší – budějčtí Rozkrock. Pustila se do boje se živlem, který se tvářil, že celou akci smete z povrchu zemského. Byl to vlastně dokonalý kontrast – deprimující obloha a pozitivní energií překypující kapela.

Rozkrock je letitá skupina, která moc dobře ví, v čem je její síla – v příjemných melodiích a parádních vícehlasech. Je možná škoda, že muzikanti prokládají svůj set coververzemi, které až příliš odklání pozornost od vlastní tvorby, jež má bezesporu řadu světlých okamžiků. Je jasné, že jakmile publiku zahrajete například Foo Fighters, jdou autorské skladby stranou. Lidé prostě čekají na další rádiové hitovky, které znají z domova, práce, městské dopravy či obchoďáků.

Nutno však dodat, že Rozkrock si s covery ví rady. Vše bylo zahrané s přehledem a uvěřitelně. Lehké rozpaky, které občas člověk cítí z různých zábavovek, v tomto případě nehrozí. Pokud tedy váháte, zda na Rozkrock někdy zajít, nemusíte se bát, kluci a holky vás určitě neurazí.

Po muzikantské stránce není co vytknout, všichni hrají na úrovni, mají drive a společně jim to funguje výborně. Dokážou zahrát zemitý rock, ale i lehký popík... Snad jen zpěvák Michal Souček nemá v hlase takovou jiskru jako jeho předchůdce Jirka Komberec. Paradoxem je, že převzaté věci mu sedí víc než původní skladby Rozkrocku. Na druhou stranu zatím těžko soudit – až kapela bude mít repertoár postavený na nových věcech, které jsou již Michalovi šité na tělo, bude výsledný dojem třeba opačný. Feeling má, charisma také, určitě frontman, se kterým se dá pracovat…

Jistotou jsou vokalistky, které jsou prostě nejsilnější zbraní kapely. Jakmile se všichni zpěváci pustí do refrénů, cítíte, že to má vážně sílu a tah na branku. Holky s Michalem zároveň působí dobře i po vizuální stránce, na scéně je stále pohyb, takže člověka koncert baví.

Rozkrock mají úroveň, někdo může ohrnout nos, že se jedná o zábavovku, ale pokud by každá zábavovka hrála takto, byla by to pro tuzemskou hudební scénu dobrá zpráva. Avšak všichni víme, že tomu tak není…

Příjemným překvapením byla předkapela (Dá se to tak nazvat?) Seeking Horizon. Ač kytaristé drhli akustické kytary, člověk měl pocit, že vidí klasickou rockovou kapelu. Znělo to dobře a živelně, skvělý start akce.

Návštěvnost byla velmi slušná, lidí i přes hrozící kalamitu dorazilo několik stovek. Atmosféra trošku připomínala letní fest... Central Park Slavie si tedy může odškrtnout další povedenou akci. 

RozkrockRozkrockRozkrockRozkrockRozkrock

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o