Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Festival Übergänge – Přechody v Českých Velenicích a Gmündu v pátek bavil

neděle, 24. července 2016, 12:40

Druhý den mezinárodního kulturního festivalu Übergänge - Přechody v Českých Velenicích a Gmündu nabídl celou řadu zábavných rozmanitých pořadů. Od výstav, přes divadlo až po koncerty. Večerní program lákal návštěvníky na vystoupení skupiny Ruh, Cirkus bez násilí a na vizuální show na vodní stěně.

Ve dvě hodiny vystartovala kyvadlová doprava, která putovala mezi oběma městy a svážela pasažéry k jednotlivým akcím. A k vidění toho bylo dost. Ať už tematické akce k zamyšlení jako například Under Your Skin nebo Lidi pojdou od Judithy Kerndlové nebo divadlo pro děti Buchty a Loutky.

Nesmíme zapomenout na koncerty či divadelní průvod. V pět hodin se v kapli Svaté rodiny v Českých Velenicích rozezněly tóny kapely Ruh, která se pak po osmé večer představila ještě v Gmündu v nádherném prostředí zámeckého parku. Tam se před ní ještě ukázalo saxofonové kvarteto Saxpack.

V deset hodin pak odstartoval Cirkus bez násilí – Klinika Lalek, který představil zvířecí loutky v životní velikosti. Byla k vidění třeba žirafa nebo slon Charlie, který dostal největší prostor. Spolu s ním vystoupili cirkusoví umělci a herci. Celé vystoupení bylo prošpikováno vtipnými komentáři účinkujících.

Nakonec se návštěvníci přesunuli k blízkému rybníku, kde zanedlouho začala světelná vizuální show na vodní hladině. Lidé byli prvně až skoro zhypnotizováni mihotajícími se pyramidami v rytmu taneční hudby, než se scenérie obrátila do harmonických obrazců, které vyjadřovaly odvěký boj dobra a zla. Zvláště postavy ďábla byly skvěle zpracovány.

Festival mezi městy České Velenice a Gmünd je příjemným oživením kultury v obou městech. Jeho zaměření není nikterak megalomanské, ale na druhou stranu je určitě zajímavé vidět tolik nesourodých akcí v jeden den a dozvědět se nové věci. Určitě by stálo za to, aby se festival opakoval každý rok.

Napsal(a) Petr Junek

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o