Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Pavlínu Jíšovou a její přátelé u Slavie podpořily stovky fanoušků

pátek, 29. července 2016, 14:58

Pavlína Jíšová je bezesporu pojem jihočeské folkové scény. Není proto divu, že ve čtvrtek hrála na festivalu Central Park Slavie pro početný dav fanoušků. Všech věkových kategorií, nutno dodat... Jak je už u této zpívající kytaristky zvykem, sálala pozitivní energií, kterou přenášela na posluchače.

Z předešlého textu se může zdát, že Pavlína Jíšová na akci vystupovala sama. Nebylo tomu tak - přijela s celou kapelou, což byla pro návštěvníky skvělá zpráva. Ačkoliv se totiž na první pohled nemusí zdát, každá žena z Pavlíny ansámblu do celku přináší něco osobitého. Výsledek tak zní poměrně zajímavě. Největší sílu kompletu pak vidím (slyším) v krásně sezpívaných refrénech.

Jelikož koncert měl čtyři hodiny, byl velmi variabilní. Buď muzikantky hrály všechny společně, nebo samostatně... Adéla Jonášová, dcera Pavlíny Jíšové, dokonce vystoupení využila k tomu, aby pokřtila své nové autorské album.

Tradiční tuzemský folk má nevýhodu, že nenabízí žádnou výraznou gradaci. Písničky si plynou a postupně se člověk může ztrácet. Velký důraz je tak kladen na texty, což bylo evidentní i na koncertě Pavlíny Jíšové a jejích přátel. Leckdy hrátky s českým jazykem vykouzlily úsměv na tváři, jindy byly možná až příliš patetické, ale i to k tomuto žánru patří.

Pavlína Jíšová předvedla se svými kolegyněmi svůj tradičně pohodový koncert. Právě slovo pohoda je vůbec nejvhodnější označení pro uplynulý čtvrteční večer.

Ke Slavii můžete vyrazit i dnes! V rámci Central Parku Slavie zahraje Smutný Karel. I tato smečka hodlá drhnout svou muziku celé čtyři hodiny, proto je třeba dorazit již v 18 hodin.

Napsal Václav Votruba | Foto Tomáš Jarolím

Pavlína JíšováPavlína JíšováPavlína JíšováPavlína JíšováPavlína Jíšová

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o