Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Central Park Slavie nabízí i tento týden parádní program

čtvrtek, 4. srpna 2016, 15:07

Hojně navštěvovaný festival v srdci Českých Budějovic – Central Park Slavie pokračuje další plejádou skvělých kapel! Ve čtvrtek vystoupí na prkna, která znamenají jížní Čechy, dvě pop-folkové kapely. Po 18. hodině místní benjamínci Nahy a Bagr a po 20. hodině legendarní a všem dobře známá Epy De Mye.

V pátek je naplánovaný jeden z hřebů festivalu. Na osmou večerní dorazí kosmopolitní uskupení Alvik! Od šesti je doplní budějcká klasika a legenda Spolektiv. 

Počasí na čtvrtek je objednané na sto procent a na zítra snad také. Celý festival je zdarma a odehrává se na letní scéně u KD Slavie.

Dnešní den bude exkluzivní i v tom, že přímo na místě budete moci ochutnat právě stočený ležák od Budějovického Budvaru, což je naprosto unikátní produkt, který vám představí přímo pivní someliér Aleš Dvořák.

4. srpna, 18:00 – Nahy a Bagr, 20:00 – Epydemye

Epydemye je česká folková a folkrocková kapela. Převážně vystupuje jako trio, dvě kytary a jedna akustická basa. Energická vystoupení, písně s českými texty, precizně sezpívané vokály – to všechno posluchače zaujalo natolik, že je kapela dramaturgy pravidelně zvána na hlavní scény velkých žánrových festivalů a ročně odehraje kolem osmdesáti koncertů. Epydemye si zahrála na Rock for People, festivalech Votvírák, United Islands či Open Air Přeštěnice.

Nahy a Bagr jsou tři kluci, kteří mají všechno: náboj, cit, energie jak Temelín a k tomu hitovku Hej, more! Značka: Bagr dívčích srdcí. A jen tak mimochodem... Zválcovali jihočeskou Portu!

5. srpna, 18:00 - Spolektiv, 20:00 - Alvik

Alvik – Tři Češi z Prahy, Američanka usazená v Paříži, Nor žijící v Berlíně, Francouz zodpovědný za projekce a k tomu ještě název odkazující ke čtvrti ve Stockholmu = pastva pro uši. Jejich hudba propojuje jazzové postupy se soulem i výboji v současné elektronice, stěžejním poznávacím znamením však zůstává vokál. Vystoupení považujeme za jeden z vrcholů festivalu!

Spolektiv se po 18 letech objeví na letním podiu v Českých Budějovicích! Těšit se můžete na autorskou hudbu na akustické nástroje s prvky rocku, art folku a jazzu s použitím klasických kytar, baskytar, perkusí, etnických a dechových nástrojů.

Foto Tomáš Jarolím

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročněSTATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

úterý, 15. října 2019, 13:15Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle...

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřebyDrtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

úterý, 15. října 2019, 12:15Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních...

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 autŠkoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

úterý, 15. října 2019, 11:43Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o