Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Central Park Slavie nabízí i tento týden parádní program

čtvrtek, 4. srpna 2016, 15:07

Hojně navštěvovaný festival v srdci Českých Budějovic – Central Park Slavie pokračuje další plejádou skvělých kapel! Ve čtvrtek vystoupí na prkna, která znamenají jížní Čechy, dvě pop-folkové kapely. Po 18. hodině místní benjamínci Nahy a Bagr a po 20. hodině legendarní a všem dobře známá Epy De Mye.

V pátek je naplánovaný jeden z hřebů festivalu. Na osmou večerní dorazí kosmopolitní uskupení Alvik! Od šesti je doplní budějcká klasika a legenda Spolektiv. 

Počasí na čtvrtek je objednané na sto procent a na zítra snad také. Celý festival je zdarma a odehrává se na letní scéně u KD Slavie.

Dnešní den bude exkluzivní i v tom, že přímo na místě budete moci ochutnat právě stočený ležák od Budějovického Budvaru, což je naprosto unikátní produkt, který vám představí přímo pivní someliér Aleš Dvořák.

4. srpna, 18:00 – Nahy a Bagr, 20:00 – Epydemye

Epydemye je česká folková a folkrocková kapela. Převážně vystupuje jako trio, dvě kytary a jedna akustická basa. Energická vystoupení, písně s českými texty, precizně sezpívané vokály – to všechno posluchače zaujalo natolik, že je kapela dramaturgy pravidelně zvána na hlavní scény velkých žánrových festivalů a ročně odehraje kolem osmdesáti koncertů. Epydemye si zahrála na Rock for People, festivalech Votvírák, United Islands či Open Air Přeštěnice.

Nahy a Bagr jsou tři kluci, kteří mají všechno: náboj, cit, energie jak Temelín a k tomu hitovku Hej, more! Značka: Bagr dívčích srdcí. A jen tak mimochodem... Zválcovali jihočeskou Portu!

5. srpna, 18:00 - Spolektiv, 20:00 - Alvik

Alvik – Tři Češi z Prahy, Američanka usazená v Paříži, Nor žijící v Berlíně, Francouz zodpovědný za projekce a k tomu ještě název odkazující ke čtvrti ve Stockholmu = pastva pro uši. Jejich hudba propojuje jazzové postupy se soulem i výboji v současné elektronice, stěžejním poznávacím znamením však zůstává vokál. Vystoupení považujeme za jeden z vrcholů festivalu!

Spolektiv se po 18 letech objeví na letním podiu v Českých Budějovicích! Těšit se můžete na autorskou hudbu na akustické nástroje s prvky rocku, art folku a jazzu s použitím klasických kytar, baskytar, perkusí, etnických a dechových nástrojů.

Foto Tomáš Jarolím

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o