Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Zlatokorunský klášter je opět plný květin. Ty pochází například ze zámku v Třeboni

pátek, 5. srpna 2016, 10:34

Zlatokorunský klášter provoní od pátku desítky květinových vazeb. Květinová výstava se jmenuje S úctou k Madoně, a jak název napovídá, odkazuje k návratu vzácného gotického obrazu Zlatokorunské Madony zpět do kláštera.

„Hlavní prohlídkovou trasu zkrášlí desítky květinových vazeb, které vyjádří úctu k Panně Marii, patronce cisterciáckého řádu a ochránkyni konventu. Důležitost významu čistoty duše Panny Marie podtrhnou ve všech vazbách bílé lilie,“ uvedla kastelánka Lenka Tondlová.

Výstavu také obohatí předměty související s mariánskou tématikou. Ty zapůjčily ostatní památky. „Až z Horšovského Týna k nám na čas doputovala Cikánská madona, k vidění bude mimo jiné odlitek madony z mastku zapůjčený z Jaroměřic nad Rokytnou a olejomalba madony ze zámku Kozel se stane součástí oltáře vytvořeného jen pro tuto zvláštní příležitost v prostorách kapitulní síně,“ zmínila Lenka Tondlová.

Vystavené květiny byly vypěstovány na zahradách kláštera, ale také na zámcích Hluboká, Třeboň či Kratochvíle. Návštěvníci se mohou těšit na gladioly, slunečnice, cínie, astry a tak dále.

Vernisáž se uskuteční 5. srpna od 17.30 hodin. Výstava bude součástí hlavní prohlídkové trasy.

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o