Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Sychravý páteční večer rozproudila ve Slavii kapela Alvik v čele s nigerijskou zpěvačkou

sobota, 6. srpna 2016, 15:39

Hustý déšť provázel skoro celý páteční den, ale to nijak nezbrzdilo program letního festivalu Central Park Slavie. Pod střechou Café Klubu Slavie nejprve posluchače rozehřál pohodový a rytmický Spolektiv. Příval mocné pozitivní energie ale přišel až v devět večer s Alvikem, skupinou, kterou tvoří tři Češi, zpěvačka z Nigérie, Nor a Francouz.

Kdo si chtěl po pracovním týdnu odfrknout, měl možnost ponořit se do jazzových a folkových rytmů Spolektivu, jehož autorská hudba je dobře známá. Výborný vokál Renaty Švecové silně rezonoval i mezi diváky, kteří se nenápadně pohupovali do rytmu. Čím pozdější byl večer, tím intenzivněji lidé zaplňovali parket.

V klubu se nacházela zhruba stovka návštěvníků, když se na pódiu objevila skupina Alvik. Nejvýraznější členkou byla bezpochyby nigerijská zpěvačka Mariana Wesley, která dříve působila v Prague Ska Conspiracy. Stačilo, aby exotická kráska zazpívala první sloku a záhy získala pozornost všech diváků v klubu.

Kapela Alvik kombinuje několik stylů dohromady, v jejích skladbách je slyšet hlavně jazz, elektronika a zčásti pop. Naprosto dominujícím je však silný vokál Mariany, v pozadí nešlo uniknout ani zvuku trumpety, kterou bravurně ovládal Bharata Rajnošek. Již při druhém songu byl parket před kapelou slušně zaplněný. Skladby si držely podobně svižný rytmus, který ale předevšm díky vynikajícímu hlasu zpěvačky ani náhodou neuspával.

Alvik založili členové před více než deseti lety v Praze. Vzhledem k multikulturnímu složení celého hudebního tělesa by člověk ani na první dojem nečekal, že většinu kapely tvoří Češi - Mishan Pajdiak, Bharata Rajnošek a Petr Tichý. Na klávesy hraje Nor Audun Nedrelid a na klipech spolupracují členové s Francouzem Gyomhem. Původně americkou zpěvačku Anyu nahradila Mariana Wesley, která při koncertě svojí předchůdkyni stačila za její texty poděkovat.

Pohoda, jazz – takový byl páteční večer ve Slavii. Je jisté, že skupina Alvik by si určitě zasloužila víc pozornosti a  prostoru na českých festivalech. Alvik naplnil očekávání, stal se jedním z vrcholů festivalu.

Central Park Slavie ale ještě nekončí! Další hudební pecky zazní 11. srpna, například vystoupí kapela The Greens a Jaroslav Hutka.

Napsal Markéta Machačová | Foto Tomáš Jarolím

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o