Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jaroslav Hutka nezklamal! U Slavie lidé zpívali z plných plic

pátek, 12. srpna 2016, 17:40

Legendární písničkář byl označován jako jeden z vrcholů celého festivalu Central Park Slavie a tuto svou roli zvládl dokonale. Dokázal, že k tomu, aby strhl davy, mu stačí jen kytara a uhrančivý zpěv.

Večer zahájila budějcká kapel The Greens, která publikum částečně naladila na notu, jež pak zaznívala i dalším vystoupením, na které všichni čekali. Před pódiem se tančilo. To, co mělo přijít, sice bylo poněkud klidnější, zato o to silnější.

Jaroslav Hutka nastoupil na pódium a od první písně navázal kontakt s obecenstvem. Jak už to ale bývá, lidé pod pódiem byli z počátku ostýchaví a do zpěvu se jim moc nechtělo. To se ale postupem času měnilo a po jedné z písní, kde umělec pomoc publika potřeboval, se přítomní dočkali od muzikanta i uznání. „Jééé,“ rozplynul se Hutka.

Od té doby začalo mít vystoupení ten správný spád a parkem u Slavie se rozlévala pohodová nálada jen občas narušovaná kousavými texty Jaroslava Hutky tu kritizující minulý, tu současný režim. Nic to ale nezměnilo na nenapodobitelném souznění umělce s jeho posluchači. To vyvrcholilo v první polovině písní Morava, kterou z plných plic zpívala valná většina osazenstva. A to nejsme na Moravě!

Ani o pauze se Jaroslav Hutka nezastavil. Prodával CD a knihy. Rozdával podpisy, fotil se s fanoušky a celkově stále vyzařoval energii a dobrou náladu. Do druhé půlky svého vystoupení si pak nechal své nejznámější písně a publikum mu projevovalo stále větší přízeň.

Absolutní vrchol pak samozřejmě přišel s poslední písní Náměšť, po které diváci dlouho a nadšeně aplaudovali, čímž si vysloužili přídavek v podobě písně Slunečnice, ovšem pod podmínkou, že po skončení už nebudou tleskat, aby nebyl porušen noční klid. Obecenstvo slíbilo a slib i (napůl) splnilo. Závěrečný potlesk tak už byl jen decentní.

5

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Dnes, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Dnes, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o