Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jaroslav Hutka nezklamal! U Slavie lidé zpívali z plných plic

pátek, 12. srpna 2016, 17:40

Legendární písničkář byl označován jako jeden z vrcholů celého festivalu Central Park Slavie a tuto svou roli zvládl dokonale. Dokázal, že k tomu, aby strhl davy, mu stačí jen kytara a uhrančivý zpěv.

Večer zahájila budějcká kapel The Greens, která publikum částečně naladila na notu, jež pak zaznívala i dalším vystoupením, na které všichni čekali. Před pódiem se tančilo. To, co mělo přijít, sice bylo poněkud klidnější, zato o to silnější.

Jaroslav Hutka nastoupil na pódium a od první písně navázal kontakt s obecenstvem. Jak už to ale bývá, lidé pod pódiem byli z počátku ostýchaví a do zpěvu se jim moc nechtělo. To se ale postupem času měnilo a po jedné z písní, kde umělec pomoc publika potřeboval, se přítomní dočkali od muzikanta i uznání. „Jééé,“ rozplynul se Hutka.

Od té doby začalo mít vystoupení ten správný spád a parkem u Slavie se rozlévala pohodová nálada jen občas narušovaná kousavými texty Jaroslava Hutky tu kritizující minulý, tu současný režim. Nic to ale nezměnilo na nenapodobitelném souznění umělce s jeho posluchači. To vyvrcholilo v první polovině písní Morava, kterou z plných plic zpívala valná většina osazenstva. A to nejsme na Moravě!

Ani o pauze se Jaroslav Hutka nezastavil. Prodával CD a knihy. Rozdával podpisy, fotil se s fanoušky a celkově stále vyzařoval energii a dobrou náladu. Do druhé půlky svého vystoupení si pak nechal své nejznámější písně a publikum mu projevovalo stále větší přízeň.

Absolutní vrchol pak samozřejmě přišel s poslední písní Náměšť, po které diváci dlouho a nadšeně aplaudovali, čímž si vysloužili přídavek v podobě písně Slunečnice, ovšem pod podmínkou, že po skončení už nebudou tleskat, aby nebyl porušen noční klid. Obecenstvo slíbilo a slib i (napůl) splnilo. Závěrečný potlesk tak už byl jen decentní.

5

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o