Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Houpačka aneb my vám, vy nám!

úterý, 16. srpna 2016, 10:02

Charitativnímu multižánrovému festivalu Houpačka se v loňském roce podařilo díky všem účastníkům získat rekordní částku 65 672 korun, která výrazně pomohla zlepšit kvalitu života dvou malých Adélek, trpících závažným metabolickým onemocněním. Zatímco menší Adélka dělá v poslední době velké pokroky, situace té větší má smutný konec. 

Loni v listopadu byla o Adélce natočena reportáž do magazínu Klíč, která byla odvysílána v lednu letošního roku. Od minulého prosince se u holčičky objevily dýchací problémy související s postupující nemocí. Adélka byla často velmi unavená a potřebovala mít zavedený kyslík. Kvůli těžké podvýživě byla riskantní i krátkodobá anestezie, což vše vážně komplikovalo. Adélka by v tu dobu musela mít zavedený katetr nebo sondu, aby mohla přijímat výživu. Ale lékaři se obávali, že by samotný zákrok nemusela zvládnout. Nakonec první srpnový den letošního roku nemoci podlehla. 

Nejen tato děvčátka zaštiťuje spolek Metoděj, který se specializuje na pomoc dětem a jejich rodinám se vzácným metabolickým onemocněním. Letošní 4. ročník obnoveného kulturního projektu Houpačka proběhne 20. srpna v malebném prostředí statku U Hamerníků ve Velešíně-nádraží.

„Cílem a posláním festivalu Houpačka je nejen získat finanční prostředky pro ty, kteří je akutně potřebují, ale i nabídnout všem věkovým kategoriím pohled na kulturu a zábavu z jiného pohledu, než je obecně platný,“ říká Kamil Zeman z pořádajícího Spolku 2/4. I letos Spolek 2/4 spolupracuje se spolkem Metoděj (MEzi TOlika DĚtmi Jediný) a na jehož doporučení a po zralé úvaze se rozhodl letošní výtěžek rozdělit mezi spolek Metoděj a maminku zesnulé Adélky Panochové, která boj s vážnou chorobou prohrála.

A na co se můžete těšit?

Brány festivalu se otevřou ve 13:00. Od 14 hod odstartuje Benefiční běh pro Adélku. Trať o délce 1,5 kilometru lze absolvovat jakýmkoli bezmotorovým způsobem (start: Juda stavebniny naproti velešínské benzinové stanice – cíl: U Hamerníků). Festivalový den pak bude probíhat ve znamení atrakcí pro celou rodinu, hudby, tance, prezentací, exhibicí, workshopů, soutěží a mnoha dalších aktivit.

Mimo jiné:
  • Urban sense – parkour a akrobacie
  • YoYo boys – mistři evropy v yoyo freestylingu
  • Aiwa! Tribe – orientální tance
  • Adula Abaru – street dance
  • Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje – exhibice
  • Módní přehlídka + dražba
  • En.dru – vicemistr světa v loopingu
  • Potravinová banka Jihočeského kraje – prezentace a mnoho dalšího

Celou akci pak zakončí večerní koncert špičkových alternativních skupin: Dalekko (pop alternative), Květy (alternative experimental) a Master Master Wait (synth punk /FRA/).

Organizátoři chtějí poděkovat všem partnerům, bez kterých by se Houpačka 2016 neobešla. Především generálnímu partnerovi společnosti NaturaMed Pharmaceuticals, která distribuuje vysoce kvalitní doplňky stravy zaměřené především na omega-3, vyráběné v Norsku českým a slovenským zákazníkům. 

Tisková zpráva

AdélkaHoupačkaHoupačkaHoupačkaHoupačka

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vláděČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

sobota, 17. srpna 2019, 20:01Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek...

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidíKlíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

sobota, 17. srpna 2019, 17:54Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o