Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Queens of Everything dováděly v Budějovicích

pátek, 19. srpna 2016, 13:12

Královny z Prahy se zastavily před klubem K2, aby na chvíli ovládly břeh slepého ramene a předvedly něco ze svého umu. Chvíli po setmění se tak ve středu rozezněly svěží tóny, které přehlušily i nedaleké letní kino. Hrálo se skočně, divoce a pěkně od podlahy.

Tak by měl ten starý dobrý rock and roll frčet, zvláště když je říznutý punkem. Queens of Everything si drží nezaměnitelný zvuk díky dechovým nástrojům (dva pozouny a dva saxofony) a kontrabasu, které kříží se zkreslenou kytarou. Zvučit tuhle kapelu musí být celkem oříšek.

Královny nasadily rychlé tempo, aby zahřály postávající publikum. A právě v rychlých pasážích kapela nejvíce táhla. Taková skladba Matter Of The Low z posledního alba God Save The Queens pěkně šlapala a valila jak rozjetý vlak. Skutečně, pokud se kapela dokázala udržet ve vysokých otáčkách, byla úžasná.

Trošku horší už to bylo v pomalejších pasážích, ale naštěstí takových bylo jako šafránu. Kapela nemá problémy ani s melodikou, kde občas zavlál vliv irského folku a severní dravosti. Celkově namíchaný koktejl z několika stylů a rozličných nástrojů zněl velice dobře a profesionálně.

Pořadatelé koncertu se opět vyznamenali. Přivedli na pódium další výbornou kapelu a ohlídali si kvalitní zvuk. Královny skutečně dováděly. Z pódia byla cítit radost a pohoda, která byla kapele oplácena bouřlivými ovacemi. Jen více takových seskupení v Budějcích!

Napsal(a) Petr Junek | Foto Jan Luxík

Queens of EverythingQueens of EverythingQueens of EverythingQueens of EverythingQueens of Everything

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o