Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Queens of Everything dováděly v Budějovicích

pátek, 19. srpna 2016, 13:12

Královny z Prahy se zastavily před klubem K2, aby na chvíli ovládly břeh slepého ramene a předvedly něco ze svého umu. Chvíli po setmění se tak ve středu rozezněly svěží tóny, které přehlušily i nedaleké letní kino. Hrálo se skočně, divoce a pěkně od podlahy.

Tak by měl ten starý dobrý rock and roll frčet, zvláště když je říznutý punkem. Queens of Everything si drží nezaměnitelný zvuk díky dechovým nástrojům (dva pozouny a dva saxofony) a kontrabasu, které kříží se zkreslenou kytarou. Zvučit tuhle kapelu musí být celkem oříšek.

Královny nasadily rychlé tempo, aby zahřály postávající publikum. A právě v rychlých pasážích kapela nejvíce táhla. Taková skladba Matter Of The Low z posledního alba God Save The Queens pěkně šlapala a valila jak rozjetý vlak. Skutečně, pokud se kapela dokázala udržet ve vysokých otáčkách, byla úžasná.

Trošku horší už to bylo v pomalejších pasážích, ale naštěstí takových bylo jako šafránu. Kapela nemá problémy ani s melodikou, kde občas zavlál vliv irského folku a severní dravosti. Celkově namíchaný koktejl z několika stylů a rozličných nástrojů zněl velice dobře a profesionálně.

Pořadatelé koncertu se opět vyznamenali. Přivedli na pódium další výbornou kapelu a ohlídali si kvalitní zvuk. Královny skutečně dováděly. Z pódia byla cítit radost a pohoda, která byla kapele oplácena bouřlivými ovacemi. Jen více takových seskupení v Budějcích!

Napsal(a) Petr Junek | Foto Jan Luxík

Queens of EverythingQueens of EverythingQueens of EverythingQueens of EverythingQueens of Everything

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o