Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Rožmberské slavnosti nabídnou dobový vor, provazochodkyni nad Vltavou i originální kelímky

středa, 24. srpna 2016, 08:40

Dobový vor, provazochodkyně, tanečníci, kejklíři i hudební kapely a nejen ty se 27. srpna objeví v Rožmberku nad Vltavou. Na slavnostech Matky Vltavy se pobaví každý, kdo má rád vodu a vše s ní spojené. O sobotním dni se návštěvníci mohou těšit na bohatý program. Večer vystoupí provazochodkyně a přijede i historický vor. Po dobu celé akce navíc lidé dostanou speciální kelímky s obrázkem hradu a rožmberské růže.

Fundované vedení města Rožmberk nad Vltavou si uvědomuje odpadovou zátěž, kterou veřejné akce přinášejí, a proto při akci používá omývatelné kelímky Nicknack. Ty navíc mají originální design hradu Rožmberk s charakteristickou růží. Osvětový projekt Jedu vodu, který chce zlepšit služby a hygienické zázemí Vltavy, dodává na slavnosti vratné kelímky, díky kterým se neznečišťuje okolí, ani dno řeky. Lidé si kelímky většinou odnášejí jako suvenýr a připomínku toho, kde všude o dovolené byli.

Projekt Jedu vodu navíc vyšle na slavnosti harmonikáře a plovoucí občerstvení na dřevěném voru, díky kterému si návštěvníci budou moct pochutnat na přírodních limonádách a míchaných nápojích přímo uprostřed řeky. Rožmberské slavnosti jsou v pořadí již čtvrtou akcí, na které se na Českokrumlovsku ekologické omyvatelné kelímky Nicknack letos objeví. Kelímky už se objevily v Olympijském parku Rio-Lipno 2016, na boršovském divadelním létě a v rámci projektu Jedu vodu.

A jaký bude program slavností? Dopoledne se můžete zúčastnit výroby historického voru u koupaliště v Rožmberku, ve 14 hodin přijede dobový vor s kupci, kejklíři a kapelou k mostu, čímž bude akce oficiálně zahájena. Od 18 hodin se můžete těšit na provazochodkyni, která bude kráčet nad Vltavou. Ostatní si užijí taneční zábavu s kapelou GinFis na náměstí. Všechny děti navíc obdrží dárek od města.

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokůmFiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Dnes, 16:26Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním...

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstrahaTeplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Dnes, 13:12Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi...

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o