Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Ve Schwarzenberské hrobce se uskuteční Charitativní koncert pro Natálku a Zuzanku

pátek, 2. září 2016, 13:15

Sobota 17. září bude ve Schwarzenberské hrobce patřit Charitativnímu koncertu pro Natálku a Zuzanku. V těchto prostorách v pseudogotickém slohu, podle vzoru italského Campo Santo, se můžete od 17 hodin těšit na skvělé vystoupení od vážné až po moderní hudbu. Účelem koncertu je vybrat finanční prostředky na rehabilitaci a na nákup kompenzačních pomůcek pro Natálku Petříkovou a Zuzanku Lavičkovou, které nehradí pojišťovna. 

Natálka se narodila ve 24. týdnu těhotenství a vážila 630 gramů. Byla hospitalizována na neonatologii, kde společně s maminkou strávila 154 dnů. Natálky diagnóza je spastická kvadruplegická mozková obrna VP – shunt (obstrukční hydrocefalus). Prodělala amputaci pravé dolní končetiny v oblasti nártu a trpí nedoslýchavostí.

Zuzanka trpí dětskou mozkovou obrnou spastické formy. Obrna je u každého člověka jiná, někdo má třeba jenom omezený pohyb na jedné noze, druhý na všech čtyřech končetinách. Zuzanka má hodně omezený pohyb, nohy jsou nejméně pohyblivé, ruce, hlavně pravá, jsou na tom o hodně lépe. Bohužel obrna je poškození mozku a od toho se odvíjí spoustu dalších přidružených nemocí. To vše se stalo v důsledku předčasného porodu.

Pokud i vy máte zájem pomoci a přispět Natálce a Zuzance, můžete začít tím, že si zakoupíte vstupenku na tento koncert a to pouze přes CBsystem a nebo ve vybraných informačních střediscích, které tuto službu podporují. Městská charita České Budějovice zřídila k tomuto charitativnímu účelu samostatný účet (2021137363/8040), na který lze finanční dary posílat. Veškeré pohyby na účtu budou zcela a plně pod dohledem zřizovatele účtu.

Pro tento účel jsou zřízeny webové stránky, na kterých budou denně zveřejňovány informace o stavu účtu, uváděna jména a loga všech dárců včetně darovaných částek a do šesti měsíců od charitativní akce zde bude také zveřejněno úplné a kompletní vyúčtování. Charitativní koncert je konán pod záštitou náměstka hejtmana Jihočeského kraje Jaromíra Slívy a starosty města Jindřichův Hradec Stanislava Mrvky. Patron celé akce je Tomáš Šnorek. Vstupenky nelze zakoupit na místě. 

Kdo na místě vystoupí?

Lenka Hajnová, Nikola Votrubová, Jitka Nestřebová, Eliška Dvořáková, Tadeáš Matucha nebo Dominik Pokorný.

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o