Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Pub Animals otevřeli před klubem K2 bránu do světa reggae

sobota, 10. září 2016, 08:59

Opravdu pěkné přivítání si pro nás připravila skupina Pub Animals v podobě napínavého rockového intra a pozvolného překlenutí do reggae rytmu, v němž se kolíbal celý pohodový koncert. Už jsme si zvykli, že si před plovárnou můžeme každou letní středu zcela zdarma poslechnout kvalitní muziku, a ani tato nebyla výjimkou.

Kapela mě svou produkcí mile překvapila, neboť z dřívějších poslechů jsem očekával trošku něco jiného. Měl jsem jí dlouhá leta zaškatulkovanou jako čistě ska skupinu, ale tohoto stylu jsem slyšel v setu pomálu. Takže žádná zrychlená dechovka se nekonala, naopak nám byly ukázány pomalejší propracované rytmy v reggae stylu.
 
A když je řeč o propracovanosti, tak tady klobouk dolů, protože hned od prvních tónů je zřetelné, že za svými nástroji stojí skuteční odborníci. Zde je třeba se pozastavit i nad kompozicí, neboť ta je zvládnutá na jedničku a je vidět, že nad každým tónem a zvukem se skladatelé patřičně zamýšlejí. Stejně tak zpěv. Byl čistý a nad kvalitním podkladem se příjemně vznášel.

Pub Animals vytvořili příjemnou atmosféru, místy až snivou, kterou si jejich fanoušci vychutnávali do poslední kapky. Tomu napomáhalo i počasí, které si pořadatelé zřejmě umí nějakým způsobem objednat. Hrálo se převážně z nové desky Fatherland, která vyšla letos a je vysoce ceněná kritikou i posluchači.  

Posluchačstva se opět sešlo požehnaně a ti co nedorazili, mohli jen litovat, nicméně léto před K2 zakončí další místní skupina Betterway s kolegy BUT.  To už zase bude jiná jízda, tentokráte tvrdě rocková.

Napsal(a) Petr Junek

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o