Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Mezinárodní filmový festival Voda Moře Oceány byl ve čtvrtek slavnostně zahájen v Budějcích

pátek, 16. září 2016, 18:28

Do vod sladkých i slaných vpluli hosté, diváci a organizátoři Mezinárodního filmového festivalu Voda Moře Oceány ve čtvrtek 15. září na slavnostním zahájení festivalu v budějcké Galerii Mariánská. 

Zahájení tradičně proběhlo v příjemné a uvolněné atmosféře, ve které nechyběl humor. Zazněla ale také vážnější slova, věnovaná letošnímu hlavnímu námětu festivalu – Voda a životní prostředí. „Vloni jsme se při festivalovém tématu Freediving zanořovali do hlubin moří a oceánů, ale letos bychom se chtěli na toto prostředí podívat z jiného pohledu. V současné době je téma ochrany života ve světových oceánech obecně velkým tématem k zamyšlení. Doposud nevyřešený problém plovoucího ostrova plastových odpadků, který se nalézá zhruba 1600 kilometrů od pobřeží Kalifornie, je stále aktuálnější. Jeho rozloha dnes již čtyřnásobně překročila rozlohu Německa. Dalším velkým problémem je celkový úbytek vody na zemi. A právě proto jsme letos zařadili velmi zajímavou přednášku na toto téma. Tu uvede v kině Panorama renomovaný český geolog, klimatolog a spisovatel Václav Cílek. Diváci jistě pochopí, proč jsme se tématu vody a životního prostředí nemohli ani letos vyhnout,“ uvedl ředitel festivalu Jindřich Soukal.

Naléhavost ochrany vody jako jedinečného živlu připomínaly a dokumentovaly působivé fotografie světoznámé fotografky Lucie Drlíkové, které jsou v Galerii Mariánská vystaveny. A téma ochrany životního prostředí se neméně naléhavě objevuje i v jednatřiceti soutěžních filmových snímcích, jejichž projekce je divákům k dispozici zdarma v kině Panorama v Hluboké nad Vltavou, edukačním centru ZOO Ohrada a také v budějckém kinu Kotva. Vítězné snímky budou vyhlášeny v sobotu večer na slavnostním ceremoniačním večeru v sále hlubockého Parkhotelu.

Napsala Lucie Burianová | Foto Jan Luxík

Voda Moře OceányVoda Moře OceányVoda Moře OceányVoda Moře OceányVoda Moře Oceány

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Dnes, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Dnes, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o