Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Světoznámý fotograf Robert Vano vystavuje v Galerii Mariánská

pátek, 23. září 2016, 08:35

Velice zajímavou výstavu Platinové kolekce mohou Budějčáci navštívit v Galerii Mariánská, kde budou fotografie vzniklé speciálním procesem za použití platiny vystaveny až do konce tohoto roku.

Robert Vano se narodil na jihu Slovenska maďarským rodičům, v 18 letech emigroval do USA, kde se stal uznávaným fotografem. Fotil pro módní časopisy Harpers, Vogue, Bazaar, Elle nebo Cosmopolitan. Po roce 1989 se vrátil do Československa a usadil se v Praze. Pracoval jako umělecký ředitel české edice časopisu Elle, následně jako art director v agentuře Czechoslovak models a vydal několik fotografických publikací. Známý je především svými módními fotografiemi, zátišími nebo akty.

Kompletní platinová kolekce čítá 200 fotografií, z nich je v Galerii Mariánská k vidění 60. Zachyceny jsou portréty mužů i žen, akty, architektonická zákoutí i zátiší. Fotografie Robert Vano samozřejmě zhotovuje ručně, a proto je každá z nich originálem. Vyvolávací proces je mimořádně drahý. Negativy jsou speciálně připraveny a kopírovány na bázi platiny a paladia. Při tisku je pak použit speciální bezceluulózový papír. Tato technika je stará 150 let.

Z výstavy je cítit, že fotografie jsou zhotoveny takříkajíc od srdce. Vše nemusí být ostré, prohnané photoshopem a přikrášlené dalšími programy. Fotografie vystavené v Galerii Mariánská mají hloubku, která zanechá v návštěvníkovi otisk i po opuštění galerie. Otisk z platiny. 

Robert VanoRobert VanoRobert VanoRobert VanoRobert Vano

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Dnes, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Dnes, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o