Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Světoznámý fotograf Robert Vano vystavuje v Galerii Mariánská

pátek, 23. září 2016, 08:35

Velice zajímavou výstavu Platinové kolekce mohou Budějčáci navštívit v Galerii Mariánská, kde budou fotografie vzniklé speciálním procesem za použití platiny vystaveny až do konce tohoto roku.

Robert Vano se narodil na jihu Slovenska maďarským rodičům, v 18 letech emigroval do USA, kde se stal uznávaným fotografem. Fotil pro módní časopisy Harpers, Vogue, Bazaar, Elle nebo Cosmopolitan. Po roce 1989 se vrátil do Československa a usadil se v Praze. Pracoval jako umělecký ředitel české edice časopisu Elle, následně jako art director v agentuře Czechoslovak models a vydal několik fotografických publikací. Známý je především svými módními fotografiemi, zátišími nebo akty.

Kompletní platinová kolekce čítá 200 fotografií, z nich je v Galerii Mariánská k vidění 60. Zachyceny jsou portréty mužů i žen, akty, architektonická zákoutí i zátiší. Fotografie Robert Vano samozřejmě zhotovuje ručně, a proto je každá z nich originálem. Vyvolávací proces je mimořádně drahý. Negativy jsou speciálně připraveny a kopírovány na bázi platiny a paladia. Při tisku je pak použit speciální bezceluulózový papír. Tato technika je stará 150 let.

Z výstavy je cítit, že fotografie jsou zhotoveny takříkajíc od srdce. Vše nemusí být ostré, prohnané photoshopem a přikrášlené dalšími programy. Fotografie vystavené v Galerii Mariánská mají hloubku, která zanechá v návštěvníkovi otisk i po opuštění galerie. Otisk z platiny. 

Robert VanoRobert VanoRobert VanoRobert VanoRobert Vano

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o