Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Poznejte své boty na výstavě v parku Na Sadech

čtvrtek, 29. září 2016, 16:10

Park Na Sadech v Českých Budějovicích se od 1. do 8. října promění ve výstavní galerii 15 plakátů a fotografií mezinárodně oceňovaného bangladéšského fotografa GMB Akashe. Stane se tak v rámci Týdne důstojné práce. Právě výstava Na stromech s podtitulem Poznej své boty, procházejícím ukáže, co vše se skrývá za zpracováním kůže, která míří na trh a nakonec třeba poslouží k výrobě obuvi.

Snímky vznikly exkluzivně pro českou nevládní organizaci NaZemi, která výstavu koordinuje a nabízí k umístění do desítek českých parků. V Českých Budějovicích se tak stane zásluhou Vysoké školy technické a ekonomické, která akci ve městě pořádá spolu s kavárnou Fér Café v České ulici. Ta nabízí řadu fairtradových produktů a dbá na odpovědnou spotřebu. Expozice se bude na stromy instalovat v pátek 30. září dopoledne. To bude k dispozici i fairtradová káva a také informace o VŠTE.

„Chceme, aby lidé získali větší představu o pracovních podmínkách dělníků a dělnic, kteří v Bangladéši na předměstí Dháky zpracovávají kůži a vyrábí z ní boty,“ uvedla Gabriela Štěpánková z organizace NaZemi. Výstava veřejnost rovněž upozorňuje na souvislosti a důsledky našeho nákupního chování a co můžeme změnit my jako spotřebitelé nebo firmy.

„V roce 2014 bylo ve světě vyrobeno přes 24 miliard párů bot. Celkem 88 procent světové produkce přitom pochází z Asie. Pro obuvnický průmysl jsou typické extrémně nízké mzdy a dlouhé nucené přesčasy, nebezpečné podmínky a také dětská práce,“ uvedl Petr Mareš, který v NaZemi vede kampaň Obuj se do toho za lepší pracovní podmínky v obuvnickém průmyslu.

Podle Martina Šachty z VŠTE může být návštěva výstavy i zpestřením výuky na základních nebo středních školách, stejně jako u skautských oddílů. „Pro ně organizátoři připravili metodiku a interaktivní formu vzdělávání, která je k dispozici na stránkách organizace NaZemi,“ uvedl.

Výstava Na stromech se koná již podruhé při příležitosti Světového dne důstojné práce, který připadá na 7. říjen. První loňský ročník se věnoval podmínkám, v nichž pracují pěstitelé kávy v Guatemale a Mexiku. Příští rok bude snahou ukázat práci pěstitelů banánů z Panamy a Kostariky. 

Napsal(a) Zdeněk Zuntych

Výstava Na SadechVýstava Na SadechVýstava Na SadechVýstava Na SadechVýstava Na Sadech

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o