Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Představení před otáčivým hledištěm letos vidělo přes 54 tisíc lidí

neděle, 2. října 2016, 09:36

Představení před otáčivým hledištěm v českokrumlovské zámecké zahradě vidělo v letošní sezoně přes 54 tisíc lidí. Tržby za prodej lístků dosáhly 31,5 milionu korun. Výseldky jsou přibližně stejné jako v roce 2015. Letos Jihočeské divadlo před otáčivým hledištěm sehrálo 86 večerních a odpoledních představení s průměrnou návštěvností 98 procent z celkové kapacity.

Původně program počítal na letní sezonu s 89 představeními. „Ale tři jsme museli zrušit kvůli dešti,“ uvedl ředitel divadla Lukáš Průdek. Největší divácký zájem byl hlavně o inscenace Ženy Jindřichy VIII. v hlavní roli s Petrem Rychlým a také o Psa Baskervilského s Karlem Rodenem.

Podle Průdka i řady kritiků se však stala hlavní událostí divadelního léta operní inscenace Příhody lišky Bystroušky v režii Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského, což je umělecká dvojice známá jako SKUTR. Divadelní noviny toto představení nominovali na svou cenu v kategorii Hudební divadlo.

Průdek uvedl, že by rád s Kukučkou a Trpišovským nadále spolupracoval. „Nicméně Skutři jsou v současné chvíli tak vytížení, že sice potvrdili svůj zájem o spolupráci, ale řekli, že mají až do konce příští sezony plné diáře. Ale dveře Jihočeského divadla jsou jim otevřené,“ uvedl Průdek.

Dodal, že před několika dny začal předprodej na příští sezonu na scénu před otáčivým hledištěm. V létě roku 2017 by měli diváci vidět 91 představení, kdy se novinkami stanou baletní inscenace Valmont a operní drama Trubadúr.

Zdroj ČTK

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilíFischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Dnes, 07:42Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci...

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadlaV Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

pátek, 16. srpna 2019, 18:04Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu...

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

pátek, 16. srpna 2019, 15:33Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o