Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

SOUTĚŽ: Novinář Václav Votruba vydal debutový román Na pokraji

neděle, 2. října 2016, 14:49

„Někdy mám pocit, že patřím do jiné doby. Třeba do doby, kdy po plátně pobíhala Grace Kelly a na pódiích zpívala Billie Holiday,“ říká o sobě novinář Václav Votruba. Napadají vás občas podobné myšlenky? Chtěli byste se vrátit do časů bez Facebooků, Youtubů a chytrých telefonů? Právě vám je určena kniha Na Pokraji, kterou Václav Votruba vydal na konci září.

„Miluji staré filmy Alfreda Hitchcocka, mám rád jazzovou muziku 50. let, rockovou svobodu 60. let. Pod vlivem toho všeho jsem sepsal svou debutovou knihu Na pokraji, která má evokovat staré dobré noir příběhy,“ zmiňuje své inspirace Václav Votruba.

Kniha začíná takřka idylicky, avšak atmosféra postupně houstne a děj kvapem uhání k tragickému konci. „Na pokraji je depresivní kniha. Kniha, která ukazuje, kam až je člověk schopný zajít. Je to smutný příběh jedné rodiny plné přetvářky a nenávisti.“

Knihu Na pokraji si můžete objednat přímo u autora na osobním mailu – venca.votruba@seznam.cz. Cena je 190 korun. Navštívit můžete i jeho webové stránky, kde najdete také informace o jeho hudební dráze. Václav Votruba je totiž zároveň aktivním muzikantem, který stojí v čele kapel Dark Angels, After Rain a The River Of The Lost Souls!

„Často se mě někdo ptá, kde beru při tom všem, co dělám, energii. Nedokážu odpovědět. Kolikrát se už cítím jak zmlácený pes, ale chuť tvořit a posouvat vlastní hranice mě neopouští,“ usmívá se zástupce šéfredaktora Budějcké Drbny.

Křest knihy Na pokraji se uskuteční 15. října od 18 hodin v Café Hostel v Českých Budějovicích. Kmotrem bude Lukáš Dvořák – šéfredaktor Budějcké Drbny.

Soutěž o tři knihy Na pokraji

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžete vyhrát tři knihy Na pokraji, které si mezi sebe rozdělí tři čtenáři rovným dílem.  K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do neděle 9. 10. následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Jednou z hlavních hrdinek je Kelly Bergerová. Správně je tedy odpověď A.

Knihu vyhrály čtenářky Jana Marková, Eva Pšeničková a Květa Snorková. Blahopřejeme!

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o