Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Náměstí provoní oblíbené švestkové trhy

pondělí, 10. října 2016, 19:43

Po roce se mohou všichni Budějčáci opět těšit na tradiční švestkové trhy plné dobrot, řemesel a zábavy. Pokud si nechcete akci nechat ujít, určitě zavítejte mezi 13. a 15. říjnem na hlavní budějcké náměstí.

Na náměstí Přemysla Otakara II. najdou všichni návštěvníci celkem 125 stánků s typicky českým sortimentem. Samozřejmostí budou také ukázky různých řemesel. Těšit se můžete na řezbáře, kameníky, kováře nebo košíkáře. Dále bude k vidění ruční tkaní, výroba šperků, drátování a malování na keramiku. Některé stánky budou mít i dětskou dílničku, takže si trhy užijí i ti nejmenší.

Největším lákadlem jsou samozřejmě švestkové dobroty, které budou k dostání v hlavním cateringovém stanu. Kdo by si nedal švestkové knedlíky nebo koláč? Dobroty samozřejmě zapijete nápoji ze švestek, a to jak teplými, tak studenými. Lákat jistě budou pečené čaje, červené víno se švestkami a také slivovice.

Chybět nebudou ani tradiční stánky s vínem, medovinou, frgály, trdelníkem, burčákem, zabijačkovými i vegetariánskými specialitami. Na své si zkrátka přijde každý.

Pro děti bude připraven malý dřevěný kolotoč na kliku, ale největší pozornost jistě bude poutat dřevěné ruské kolo na ruční pohon.

Švestkové trhy ale nebudou jen o jídle a řemesle, ale také o kultuře. Návštěvníky totiž v průběhu tří dnů potěší celkem čtyři dvouhodinová hudební vystoupení. Zahraje Šumavská Osmička, Blaťácká Pětka, Country Rebels a Gama CB.

 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o