Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Děti si natočí vlastní animovaný film! V českokrumlovské nízkoprahové Boudě popustí uzdu své fantazii

čtvrtek, 17. listopadu 2016, 18:20

Vdechnout život vlastnímu animovanému filmu? Že je to jen záležitost pro profíky? Nikoliv! Může tak učinit kterékoliv dítě. Stačí dorazit od 19. do 27. listopadu do nízkoprahového zařízení Bouda v Českém Krumlově. Uskuteční se zde tradiční Kurz animovaného filmu, který je zcela zdarma. Stejně jako v minulých letech ho povede lektorka a absolventka belgické filmové školy La Cambre v Bruselu Zuzana Studená. Kromě ní své zkušenosti předá i Katarina Ťažárová z pražského studia ANIMA. Vstupné je zdarma!

„Pro nejmladší účastníky máme připravené jednodušší animační techniky, jako je kreslení na flip-book (papírové bločky) nebo animace na podsvícený stůl. Zkušenější účastníci kurzu mohou počítat s bonbonky typu práce v počítačovém animačním programu TV-Paint, tvorba loutkového filmu technikou stop-motion pomocí programu Dragon frame a jinými vychytanými možnostmi animace,“ uvádějí organizátoři.

Kurz animovaného filmu, který se v NZDM Bouda (se sídlem na Špičáku v areálu CPDM) uskuteční již posedmé, je mezi dětmi velmi oblíbený. Pomocí animací rozhýbávají své kresby, loutky, ale i samy sebe. Pro většinu účastníků se jedná o nezapomenutelný zážitek a zajímavou zkušenost.

Jak bylo zmíněno, je zdarma, a to díky podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Centra pro pomoc dětem a mládeži a města Český Krumlov.

Napsal Václav Votruba | Foto pixabay.com

O čem píše Drbna.cz

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířatFOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

Dnes, 10:29V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se...

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivněMinisterstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Dnes, 09:06Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,...

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

neděle, 18. srpna 2019, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o