Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Bigbeatová legenda Odyssea navštívila Ločenice

neděle, 27. listopadu 2016, 19:29

Bylo příjemné poslouchat od fanoušků příběhy o tom, jak na Odysseu chodili ještě za komunistů a že jejich koncerty navštěvují od svého dospívajícího věku až do teď. Srdce rockerské je zkrátka srdce věrné, tedy pokud jej nezradí sama kapela. To se plzeňské skupině za celá ta léta nepovedlo a tady v Ločenicích jen potvrdila, že má pro svůj styl potřebný um i cit.

Když se ve spojení s nějakou kapelou vysloví slovo legenda, je nám jasné, že mluvíme o kapele, která má napsanou hezkou řádku historie. Tato představa mě zavádí do divokých osmdesátých let, ovšem tady se musíme vrátit v čase ještě mnohem dál, až na samotný práh let sedmdesátých. A to už je co říct.

Akce i pro svůj venkovský charakter byla prezentována jako zábava. Nicméně Odyssea má široký repertoár vlastních písniček, a tak nemusí vykrádat cizí kapely, což je velice sympatické a na ostatních zábavách nevídané. Stejně tak jako přednes produkce, který byl na vysoké úrovni. Koncert měl slušný tah na bránu.

Kapela prostřídala rychlejší a pomalejší sety a přehrála všechny oblíbené skladby, mezi které patří třeba Spálená, Hoří Kamna anebo profláklý cajdák Někdy si Vzpomeň. Celé vystoupení mělo příjemný nádech, při němž si přišli na své i ti, co se rádi podívají na kvalitní hráčské výkony.

Odyssea tak zanechala v Ločenicích příjemnou stopu sahající do hluboké historie českého rocku. Některým posluchačům připomněla mládí, jiným ukázala, jak se má hrát ten správný český bigbeat a všem ostatním připravila hezký zážitek, na který budou třeba dlouho vzpomínat.

Napsal(a) Petr Junek

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o