Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Adventní trhy na budějckém náměstí byly i v tomto roce mimořádné

pátek, 30. prosince 2016, 10:18

Punč a svařeného víno, prodané v rámci adventních trhů na náměstí v Českých Budějovicích, by zaplnily deset velkých hasičských cisteren. Celkem náměstí navštívilo zhruba 70 tisíc lidí, brusle si na centrálním vánočním kluzišti vyzkoušelo přes tři tisíce z nich. Trhy tak mimořádným způsobem oživily centrum města.

Přes 90 tisíc litrů punče a svařeného vína se vypilo na letošních adventních trzích v Českých Budějovicích. Vyplývá to z ankety provozovatele trhů mezi prodejci horkých nápojů. Na každého obyvatele jihočeské metropole, staršího osmnácti let, tak připadá více než litr těchto zimních nápojů.

Kromě rozsáhlého kulturního programu a tradičních horkých nápojů patřilo mezi hlavní lákadla i obnovené kluziště, které bylo možné využívat zcela zdarma. Na jeho pronájem se složilo město, provozovatel trhů a společnost ČEZ, která se stala jeho partnerem. Ledových ploch nebude při takto relativně teplých zimách nikdy dost a Budějovice jsou přitom hokejovým a bruslařským městem. Takže bylo skvělé vidět, že led není nikdy prázdný,“ pochvaloval si za hlavního partnera Petr Šuleř z Jaderné elektrárny Temelín.

Na ledovou plochu vyrazilo přes 10 tisíc lidí, kteří si většinou zvládli nakoupit i drobné dárky, ochutnat nápoje, ale také řadu specialit.

Nejvyšší návštěvnost přitom trhy zaznamenaly při hlavních událostech. „Kulturní program běžel neustále, od 15 do 20 hodin a každou neděli již od 11 hodin divadlo pro naše nejmenší. Tradičně nejvyšší návštěvnost a reakce publika jsme zaznamenali při rozsvícení vánočního stromu a příletu anděla, velké návštěvnosti se těšil také den s Rock rádiem nebo Jan Budař a Eliščin band. Ale lidé se bavili stále a to je pro nás klíčové,“ říká za provozovatele trhů Vladimír Hemerka.

Právě dodržení adventních tradic v kombinaci s kulturou a podporou cestovního ruchu je podle provozovatelů i partnerů hlavním smyslem měsíc trvající akce.

„Letošní advent, když hodnotím z pohledu dlouhodobého, tak to byl zase krůček dopředu a každý ten rok je na vývoji adventních trhů tady na náměstí Přemysla Otakara II. znát,“ konstatuje primátor města Jiří Svoboda.

Srdce města se tak opět stalo místem pohodové vánoční atmosféry a v tomto duchu by měl Budějovický advent pokračovat i nadále.

Budějovický advent 2016

Budějovický advent 2016

pátek, 30. prosince 2016, 10:13

Tisková zpráva | Foto Jakub Matoušek

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o