Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Adventní trhy na budějckém náměstí byly i v tomto roce mimořádné

pátek, 30. prosince 2016, 10:18

Punč a svařeného víno, prodané v rámci adventních trhů na náměstí v Českých Budějovicích, by zaplnily deset velkých hasičských cisteren. Celkem náměstí navštívilo zhruba 70 tisíc lidí, brusle si na centrálním vánočním kluzišti vyzkoušelo přes tři tisíce z nich. Trhy tak mimořádným způsobem oživily centrum města.

Přes 90 tisíc litrů punče a svařeného vína se vypilo na letošních adventních trzích v Českých Budějovicích. Vyplývá to z ankety provozovatele trhů mezi prodejci horkých nápojů. Na každého obyvatele jihočeské metropole, staršího osmnácti let, tak připadá více než litr těchto zimních nápojů.

Kromě rozsáhlého kulturního programu a tradičních horkých nápojů patřilo mezi hlavní lákadla i obnovené kluziště, které bylo možné využívat zcela zdarma. Na jeho pronájem se složilo město, provozovatel trhů a společnost ČEZ, která se stala jeho partnerem. Ledových ploch nebude při takto relativně teplých zimách nikdy dost a Budějovice jsou přitom hokejovým a bruslařským městem. Takže bylo skvělé vidět, že led není nikdy prázdný,“ pochvaloval si za hlavního partnera Petr Šuleř z Jaderné elektrárny Temelín.

Na ledovou plochu vyrazilo přes 10 tisíc lidí, kteří si většinou zvládli nakoupit i drobné dárky, ochutnat nápoje, ale také řadu specialit.

Nejvyšší návštěvnost přitom trhy zaznamenaly při hlavních událostech. „Kulturní program běžel neustále, od 15 do 20 hodin a každou neděli již od 11 hodin divadlo pro naše nejmenší. Tradičně nejvyšší návštěvnost a reakce publika jsme zaznamenali při rozsvícení vánočního stromu a příletu anděla, velké návštěvnosti se těšil také den s Rock rádiem nebo Jan Budař a Eliščin band. Ale lidé se bavili stále a to je pro nás klíčové,“ říká za provozovatele trhů Vladimír Hemerka.

Právě dodržení adventních tradic v kombinaci s kulturou a podporou cestovního ruchu je podle provozovatelů i partnerů hlavním smyslem měsíc trvající akce.

„Letošní advent, když hodnotím z pohledu dlouhodobého, tak to byl zase krůček dopředu a každý ten rok je na vývoji adventních trhů tady na náměstí Přemysla Otakara II. znát,“ konstatuje primátor města Jiří Svoboda.

Srdce města se tak opět stalo místem pohodové vánoční atmosféry a v tomto duchu by měl Budějovický advent pokračovat i nadále.

Budějovický advent 2016

Budějovický advent 2016

pátek, 30. prosince 2016, 10:13

Tisková zpráva | Foto Jakub Matoušek

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o