Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V Budějcích v pátek opět vypuknou Dny slovenské kultury

pondělí, 13. února 2017, 14:21

Dny slovenské kultury se budou tento rok konat již po osmnácté a opět je na co se těšit. Program je opravdu velmi bohatý a láká na zajímavé koncerty, výstavy, přednášky, ale samozřejmě také na tradiční slovenské dobroty. Milovníci halušek a dalších tradičních jídel našich východních sousedů tak budou mít svátek.

Program bude prakticky rovnoměrně rozložen do deseti dnů od sedmnáctého do dvacátého šestého února. Vše odstartuje vernisáž k výstavě obrazů a komorních plastik slovenských výtvarníků Vladimíra Kudlíka a Juraje Čuteka v pátek od 16:00 hodin v radniční výstavní síni, kde bude celá akce oficiálně odstartována. Ten samý den si můžete užit ještě jednu vernisáž. Tentokráte od 18 hodin v kavárně Kina Kotva, kde budou své fotografie vystavovat Lena Jakubčáková a Karol Stollmann. Na stejném místě o hodinu později vystoupí jazzové TRIO Štěpána Markoviče.

Pokud ale patříte spíše k milovníkům vážné hudby, pak byste rozhodně neměli v sobotu 18. února od 16:00 chybět v salonku Hotelu Budweis, kde proběhne malý koncert pro violoncello a klavír. V pondělí vás pak bude lákat dokument Richard Müller: Nepoznaný od Heleny Třeštíkové v Kině Kotva nebo komedie Bábka v podání Městského divadla Trenčín na Malé scéně DK Metropol.

Ani v dalších dnech se nemusíte nudit. V úterý na vás například čeká další vernisáž. Tentokrát v Galerii Nahoře, kde bude fotograf Miro Švolík prezentovat práce jeho studentů z Ateliéru kreativní fotografie VŠ výtvarných umění v Bratislavě. Ve středu můžete vyslechnout přednášku Slovenský ráj v Muzeu cestopisné literatury, ve čtvrtek v Hotelu Budweis láká setkání jihočeských a slovenských spisovatelů u tvůrčího stolu a v pátek v Café Clubu Slavie koncert kapely Neřež společně s Katkou Koščovou a Romanem Dragounem.

Mlsné jazýčky by rozhodně neměli minout například Restauraci Metropol, Kavárnu Lanna, Restauraci NAŠE FARMA nebo Masné krámy, kde k jídlu i zahraje Ľudová hudba bratov Wimmerovcov. Slovenské speciality, ale budete mít možnost ochutnat i jinde. Stačí se pořádně koukat a jít za nosem.

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o