Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Španělská bilingva Biskupského gymnázia hostí celostátní festival

neděle, 19. března 2017, 07:17

V neděli 19. března začíná Budějcích IX. ročník Celostátního festivalu studentského divadla ve španělštině. Festivalbude dvoudenní.

Pořadatelství letošního IX. ročníku Celostátního festivalu studentského divadla ve španělštině připadlo v letošním roce na Biskupské gymnázium J. Neumanna. Celkem se ho zúčastní šest českých gymnázií se španělským bilingvním programem.

Slavnostní zahájení dvoudenního festivalu se uskuteční v pondělí 19. března v 15 hodin v divadle Malá scéna Metropol. Svou účast přislíbili mimo jiné atašé pro školství Velvyslanectví Španělska Pilar Barrero García a v pondělí španělskou delegaci rozšíří i pan velvyslanec Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez-Martín.

„Divadlo je neotřelá forma, jak používat španělský jazyk. Zároveň přináší studentům možnost seznámit se s klasickou, ale i moderní španělskou literaturou. Všechny hry, které předvedou jednotlivé spolky z celé republiky, totiž napsali španělští autoři,“ uvedl vedoucí španělské bilingvní sekce Biskupského gymnázia Petr Puffer.

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

úterý, 22. října 2019, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o