Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Španělská bilingva Biskupského gymnázia hostí celostátní festival

neděle, 19. března 2017, 07:17

V neděli 19. března začíná Budějcích IX. ročník Celostátního festivalu studentského divadla ve španělštině. Festivalbude dvoudenní.

Pořadatelství letošního IX. ročníku Celostátního festivalu studentského divadla ve španělštině připadlo v letošním roce na Biskupské gymnázium J. Neumanna. Celkem se ho zúčastní šest českých gymnázií se španělským bilingvním programem.

Slavnostní zahájení dvoudenního festivalu se uskuteční v pondělí 19. března v 15 hodin v divadle Malá scéna Metropol. Svou účast přislíbili mimo jiné atašé pro školství Velvyslanectví Španělska Pilar Barrero García a v pondělí španělskou delegaci rozšíří i pan velvyslanec Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez-Martín.

„Divadlo je neotřelá forma, jak používat španělský jazyk. Zároveň přináší studentům možnost seznámit se s klasickou, ale i moderní španělskou literaturou. Všechny hry, které předvedou jednotlivé spolky z celé republiky, totiž napsali španělští autoři,“ uvedl vedoucí španělské bilingvní sekce Biskupského gymnázia Petr Puffer.

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární DepardieuZafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Dnes, 17:15Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní...

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o