Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

SOUTĚŽ: Metropol opět provoní orchideje. A výstavu zpestří živé exponáty

čtvrtek, 23. března 2017, 20:50

Více než tisícovka rostlinných exponátů je od pátku 24. března do neděle 2. dubna k vidění i k mání v českobudějovickém Metropolu. Ten totiž hostí tradiční výstavu orchidejí, kterou zpestřila živá expozice z protivínské Krokodýlí Zoo. Metropol tak všechny opět po roce zve na další výlet do říše kvetoucích rostlin a exotického hmyzu a plazů.

S příchodem jara uspořádal českobudějovický Metropol spolu s Orchidea klubem České Budějovice a dalšími partnery tradiční prodejní výstavu orchidejí, která se letos koná již po dvanácté. Na výstavě v Metropolu bude k vidění šest desítek druhů botanických orchidejí a čtyřicet druhů nejnovějších komerčních holandských hybridů. Zároveň návštěvníci výstavy uvidí na padesát druhů kaktusů a sukulentních rostlin. Celkem bude vystaveno více než jedna tisícovka rostlinných exponátů, z nichž většina bude na prodej.

Také v letošním roce jsou součástí výstavy exponáty z protivínské Krokodýlí Zoo.Tentokrát si návštěvníci budou moci prohlédnout kajmana brýlového a krokodýla siamského. Expozice bude navíc obohacena také o tropické ptactvo," prozradil ředitel českobudějovického Metropolu Petr Holba.

Výlet do světa jedinečných rostlin a poznávání jejich mimořádné krásy zájemci mají možnost od pátku 24. března do neděle 2. dubna v Metropolu v Českých Budějovicích, v prostorách I. respiria a Kruhového sálu. Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin. Vstupné činí 60 korun, pro děti 40 korun.

Soutěž o vstupenky na výstavu orchidejí  (24. 3. – 2. 4.)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou mohou dva čtenáři vyhrát vstupenku na prodejní výstavu orchidejí. K účasti stačí prostřednictvím formuláře do soboty 25. března do 16. hodiny zodpovědět následující otázku a pak už jen čekat na slosování. 

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.  

SOUTĚŽ SKONČILA!

Na výstavě v Metropolu je k vidění šedesát druhů botanických orchidejí. Správně je tedy odpověď A.

Vstupenky na výstavu orchidejí vyhráli Jaroslav Kraus a Alena Jarošová. Blahopřejeme!   

Výstava orchidejí v Metropolu

Výstava orchidejí v Metropolu

čtvrtek, 23. března 2017, 20:45

Výstava orchidejí v Metropolu v Českých Budějovicích.Výstava orchidejí v Metropolu v Českých Budějovicích.Výstava orchidejí v Metropolu v Českých Budějovicích.Výstava orchidejí v Metropolu v Českých Budějovicích.Výstava orchidejí v Metropolu v Českých Budějovicích.Výstava orchidejí v Metropolu v Českých Budějovicích.Výstava orchidejí v Metropolu v Českých Budějovicích.Výstava orchidejí v Metropolu v Českých Budějovicích.Výstava orchidejí v Metropolu v Českých Budějovicích.Výstava orchidejí v Metropolu v Českých Budějovicích.Výstava orchidejí v Metropolu v Českých Budějovicích.Výstava orchidejí v Metropolu v Českých Budějovicích.Výstava orchidejí v Metropolu v Českých Budějovicích.

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o