Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jarní trhy v Budějcích nabídnou tradiční české výrobky, um řemeslníků i hudební vystoupení

středa, 29. března 2017, 09:33

Stovka stánků s tradičními českými výrobky a desítkami řemeslníků s originálním zbožím. Někteří své řemeslo budou u stánku i předvádět nebo si jej nejmenší budou moci vyzkoušet v dětské dílničce, a bude to například sklářská dílna, řezbář, košíkář, ruční tkaní, předení, výroba šperků, drátování i malování keramiky. To všechno nabídnou třídenní Jarní trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích, které začnou ve čtvrtek 30. března a potrvají do soboty 1. dubna.

Při letošním Jarních trzích v Českých Budějovicích budou zajisté dominovat velikonoční dekorace. Na své si přijdou i milovníci velikonočních specialit a koláčů, které budou moci ochutnat a připomenout si tradiční české pochoutky, včetně domácích marmelád a cukrovinek, trdelníků a valašských frgálů. Nebudou chybět ani oblíbené stánky s vínem nebo medovinou, čokoládou, karamelem, domácími uzeninami a sýry. Milovníci kávy mohou okusit její kvalitu hned u několika stánků českých pražíren. Poprvé se na náměstí představí firma s prodejem ryb a rybích specialit.

S nejmenšími dětmi mohou rodiče navštívit dobový dřevěný kolotoč na kliku a dřevěné ruské kolo. Dětský program je připraven pro všechny tři dny. U stanu hlavního cateringu bude pro děti workshop – zdobení velikonočních vajíček a ozdob s jarními motivy. Spousty zábavy nabídne také FunPark Panda.

Jarní trhy budou doprovázet i čtyři dvouhodinová hudební vystoupení. Ve čtvrtek 30. března od 15 do 17 hodin zahrají Kameňáci, v pátek 31. března od 15 do 17 hodin kapela Country Rebels, v sobotu 1. dubna dopoledne od 10 do 12 hodin bude patřit náměstí Šumavské osmičce a odpoledne mohou zájemci od 14 hodin zavzpomínat na legendární světovou hudbu 60. a 70. let se skupinou Gama CB," uvedla k Jarním trhům mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto c-budejovice.cz

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o