Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jarní trhy v Budějcích nabídnou tradiční české výrobky, um řemeslníků i hudební vystoupení

středa, 29. března 2017, 09:33

Stovka stánků s tradičními českými výrobky a desítkami řemeslníků s originálním zbožím. Někteří své řemeslo budou u stánku i předvádět nebo si jej nejmenší budou moci vyzkoušet v dětské dílničce, a bude to například sklářská dílna, řezbář, košíkář, ruční tkaní, předení, výroba šperků, drátování i malování keramiky. To všechno nabídnou třídenní Jarní trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích, které začnou ve čtvrtek 30. března a potrvají do soboty 1. dubna.

Při letošním Jarních trzích v Českých Budějovicích budou zajisté dominovat velikonoční dekorace. Na své si přijdou i milovníci velikonočních specialit a koláčů, které budou moci ochutnat a připomenout si tradiční české pochoutky, včetně domácích marmelád a cukrovinek, trdelníků a valašských frgálů. Nebudou chybět ani oblíbené stánky s vínem nebo medovinou, čokoládou, karamelem, domácími uzeninami a sýry. Milovníci kávy mohou okusit její kvalitu hned u několika stánků českých pražíren. Poprvé se na náměstí představí firma s prodejem ryb a rybích specialit.

S nejmenšími dětmi mohou rodiče navštívit dobový dřevěný kolotoč na kliku a dřevěné ruské kolo. Dětský program je připraven pro všechny tři dny. U stanu hlavního cateringu bude pro děti workshop – zdobení velikonočních vajíček a ozdob s jarními motivy. Spousty zábavy nabídne také FunPark Panda.

Jarní trhy budou doprovázet i čtyři dvouhodinová hudební vystoupení. Ve čtvrtek 30. března od 15 do 17 hodin zahrají Kameňáci, v pátek 31. března od 15 do 17 hodin kapela Country Rebels, v sobotu 1. dubna dopoledne od 10 do 12 hodin bude patřit náměstí Šumavské osmičce a odpoledne mohou zájemci od 14 hodin zavzpomínat na legendární světovou hudbu 60. a 70. let se skupinou Gama CB," uvedla k Jarním trhům mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto c-budejovice.cz

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o