Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Výstava fotografií podává svědectví o světě ochotníků z Divadelního spolku J. K. Tyla

čtvrtek, 6. dubna 2017, 06:21

Úctyhodných 121 let má za sebou Divadelní spolek J. K.Tyl České Budějovice. Jeho současné bohaté divadelní aktivity mapuje výstava fotografií a foto panelů Zbyňka Novotného z Hluboké nad Vltavou - divadelníka, fotografa a kamaráda českobudějovického spolku. Expozice je k vidění v Radniční výstavní síni náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

Téměř 90 barevných a černobílých fotografií postihuje atmosféru zákulisí a zázemí Divadla U Kapličky, práci techniky a kouzlo jedenácti v současné době uváděných představení. Výstava podává svědectví o světě ochotníků, o neobyčejné spolupráci a přátelství lidí různého věku, profesí a charakterů a důvěrném vztahu k divákovi. Je důkazem tvořivých schopností člověka v jakékoliv době.

Fascinuje mě vypovídací schopnost fotografie, to zastavení času, ta jedinečnost zachyceného momentu, který už třeba nikdy nenastane," uvedl k výstavě předseda Divadelního spolku J. K. Tyl České Budějovice Václav Krištůfek.

Výstava s názvem Divadelní spolek J. K.Tyl České Budějovice ve fotografii.potrvá do neděle 23. dubna. Otevřeno je v ponděllí a ve středu od 9:00 do 17:00 hodin; v úterý, ve čtvrtek a v pátek od 9:00 do 16:00 hodin, a v sobotu od 9:00 do 13:00 hodin. 

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto dstylcb.cz

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o