Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Prodloužený víkend bude patřit hlavně čarodějnicím a tradičnímu stavění májek

pátek, 28. dubna 2017, 13:51

Zima ještě pěkně vystrkuje drápky a při pohledu z okna by člověk skoro nevěřil, že za pár dnů je máj. Ale ani rozmary aprílového počasí, sníh, déšť a zima nepřekazí lidem plány na následující dny, které budou patřit tradicím spojeným s koncem dubna a začátkem května. Hezké tradice je přece potřeba ctít.

Na mnoho míst jižních Čech, a tak i do různých koutů Českobudějovicka, se budou hlavně slétat čarodějnice. A budou se také čarodějnice pálit, tcož při současných skoro zimních teplotách aktéři akcí ocení, budou se totiž moci zahřát u ohně. A stejně tak třeba i u tradičního stavění májek.  

Pátek 28. dubna

České Budějovice

Pálení čarodějnic – Sraz na konečné MHD č. 3 – 16:00
Buřty s sebou, kytara, zpěv. Přineste s sebou vyrobenou nebo nakreslenou čarodějnici, kterou společně spálíme.

Hluboká nad Vltavou

Čarodějnická noc s Harry Potterem – Sporthotel Barborka – 17:30
Bláznivé čarování s Harrym vypukne již v 17:30 v pátek 28.dubna čarodějnickým sletem, výrobou létajících košťat dle poslední čarodějnické módy, upálením zlé čarodějnice a opékáním večeře. Druhý den je na programu míchání lektvarů a výroba čarodějnických pomůcek.

Sobota 29. dubna

České Budějovice

Čarodějnice na pláži – Beach Park (Na Dlouhé louce 12) – 16:00
Program: od 16 hodin soutěže pro děti, minidisko, opékání buřtů, od 19 hodin rej čarodějnic pro děti i dospělé, grilování, upálení čarodějnice.

Neděle 30. dubna

České Budějovice

Slet čarodějnic České Budějovice 2017 – u Sportovní haly
Slet čarodějnic se uskuteční u Sportovní haly. Bude to tradiční slet čarodějnic. Komponovaný pořad pro děti i dospělé.

Stavění máje – park u MŠ Roudné – 16:00
Začne se přípravou máje, následuje zdobení věnce, stavění máje, hra na hudební nástroje a pálení čarodějnic. Zdarma soudek piva, pro děti špekáčky.

Pálení čarodějnic a stavění Máje – náves Srubec – 16:00
Program: 16:00 – 17:00 čarodějné soutěže pro děti a živá hudba, 17:00 vyhlášení nejkrásnější čarodějnice a stavění Máje, 17:30 upálení čarodějnice.

Stavění máje – Borek, louka v ulici U Školky – 17:30
Tradiční stavění máje, občerstvení k čarodějnickému ohni zajištěno.

Slet čarodějnic 2017 – Slavie – letní open-air scéna – 18:00
Den otevřených dveří v čarodějnické škole. Tradiční čarodějnická akce na Letní scéně DK Slavie. Muzika, tanec, kouzlení a spousta zábavy pro celou rodinu. Takže děti, oblečte čarodějnický mundúr, seberte rodiče a hurá před Slavii.

Májka 2017 – Minipivovar Kněžínek
Výborné pivo, skvělá jihočeská zabijačka a živá hudba v podání kapely PH Band! To vše vás čeká v neděli v Kněžínku v Nových Dvorech u Českých Budějovic.

Adamov

Májka v Adamově 2017 – louka pod Koniperkem – 15:00
Sbor dobrovolných hasičů zve na stavění máje na louce pod Koniperkem na plácku u dětského hřiště. Program, občerstvení a hudba jsou zajištěné.

Nedabyle

Stavění máje – za obecním úřadem – 16:00
Zváni jsoiu všichni, především statní chlapi. Začátek stavění je přibližně v 16 hodin. Zajištěno studené pivo a pro děti párek.

Vidov

Stavění máje – sportovní areál Vidov – 17:00
V neděli 30. dubna proběhne ve sportovním areálu ve Vidově tradiční stavění máje. Májka se staví kleštinami, a tak bude potřeba každé silné paže. Na akci je zajištěno občerstvení a přibližně od 19:00 vystoupí oblíbená hudební skupina Kocourovo kartáč. Akce je zdarma. 

Strážkovice

Stavění máje a průvod čarodějnic – náves – 17:00
Obec Strážkovice zve všechny, kteří jsou ochotni pomoci při stavění máje, od 17 hodin na náves. Občerstvení je zajištěno. Slet malých, velkých, mladých i starých čarodějnic v 18 hodin u kapličky na křižovatce Trocnov – Trhové Sviny. Letecké potřeby a vybavení s sebou.

Lišov

Stavění Máje, Májová zábava – náměstí Míru – 18:30
Město Lišov a Sbor dobrovolných hasičů zvou v neděli 30. dubna od 18:30 na náměstí Míru v Lišově na stavění Máje a Májovou zábavu s kapelou Kambodža.

Veselí nad Lužnicí

Stavění máje tradičním způsobem – Kulturní dům Veselá nad Lužnicí – park – 14:00
Stavění máje doprovodí kulturní program souboru Blatka a skupiny Karel Pixa band.

Třeboň

Stavění májky – Masarykovo náměstí – 16:00
I v Třeboni se bude poslední dubnový podvečer stavět máj, a to na Masarykově náměstí. Postarají se o to sousedé a tetičky ze Sdružené baráčnické obce Vitoraz. Také se tam bude tančit a zpívat.

Pondělí 1. května

Borovany

Májový koncert – Borovany – bývalý klášter augustiniánů – 18:00
Pražský hudební soubor Amor aeternus (Láska věčná) vznikl roku 2014 na půdě Mezinárodní letní školy staré hudby ve Valticích. Věnuje se interpretaci hudby 17. a 18. století na kopie dobových nástrojů. Přijďte si poslechnout jejich májový koncert.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Yvetta Chmelová

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodcůNa třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

středa, 21. srpna 2019, 15:13Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se...

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘sVěrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

středa, 21. srpna 2019, 12:39Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek...

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kulturyMédia spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

středa, 21. srpna 2019, 11:02Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o