Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

RECENZE: Uteč aneb pěkně prohnilý horůrek

neděle, 30. dubna 2017, 18:37

Máte rádi filmy, které se vyvíjejí pomalu, přesto vás nutí hltat každou minutu? Filmy, které se tváří uvolněně, ale vám je jasné, že pod povrchem tleje něco proklatě prohnilého? V tom případě jděte do kina. Uteč je film přesně pro vás!

Novinka režiséra Jordana Peela je velmi zvláštní, respektive až úchylná. Nebudu spoilerovat, ale ten film je svým způsobem neskutečně přitažený za vlasy, přesto má v sobě něco zvláštního. Něco, co z něj klidně může udělat kultovní záležitost. Příliš podobných snímků totiž nevzniká, alespoň ne pro kina. Atmosférou má blízko například k Shyamalanovi – možná si při sledování vzpomenete na The Visit – takže pokud vám vyhovuje mysteriózní a psychologický nádech, nemůžete být zklamaní.

Někdo může napadnout závěrečnou dvacetiminutovku, kdy jde vážně do tuhého a film se stáčí malinko jiným směrem, ale právě tento moment, samozřejmě zcela subjektivně, povyšuje film ještě na vyšší úroveň, kdy se zarazíte do sedačky a v duchu si říkáte: Natrhni těm hovadům zadek! Bez přehnané pompy, nadlidskosti, prostě syrově a reálně, ač reálnost zde vlastně moc místo nemá. Ale to nevadí...

Dlouho jsem hlavní postavě tak nefandil, aby se sebrala a konečně těm arogantním trotlům rozhodila pantofle. Ale prostě ne, nechci spoilerovat, ačkoliv jsem vám toho už vykecal dost.

Snad ještě zmiňme, že se Uteč tváří jako těžce rasistický film, jenomže ono to ve finále vlastně všechno může být úplně jinak. Ono ale není úplně zřejmé, co nám chtěli tvůrci sdělit. Možná nic a jen se pekelně baví.

A bavit se budete i vy. Tenhle film za zhlédnutí stojí. Jednoznačně překvapení, a to i z hlediska návštěvnosti, kdy se kinosál v CineStaru příjemně plnil.

Budějcká Drbna dává filmu Uteč 80 %

Napsal Václav Votruba | Foto Universal Pictures

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o