Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Opravený vodojem v areálu staré vodárny bude dějištěm Noci literatury

sobota, 6. května 2017, 12:41

Opravený historický vodojem, který je součástí areálu Vodárenské věže na Mánesově ulici v Českých Budějovicích, se veřejnosti poprvé otevře v rámci Noci literatury. Akci pořádá Jihočeská knihovna ve středu 10. května od 18 do 22 hodin.

Zemní vodojem pochází z roku 1938. Původně do něj byly přivedeny nejen vody ze štoly u Úsilného, ale i z nedabylského prameniště. Svému účelu sloužil několik desetiletí, následně byl přestavěn odboráři na saunu. Znovuuvedení do původního stavu se dočkal v loňském roce v rámci revitalizace celého areálu pod Vodárenskou věží.

Všechna dějiště noci literatury jsou již tradičně vybírána tak, aby účastníci měli jedinečnou příležitost nahlédnout do neznámých či s literaturou nespojovaných prostor a díky krátkým vzdálenostem mezi nimi se jim podařilo obejít jich během jednoho večera co nejvíce. Začátky čtení jsou na všech místech souběžně v půlhodinových intervalech.

Kromě unikátních kruhových prostor vodojemu budou moci návštěvníci Noci literatury zavítat na střechu administrativní budovy firmy E.On s výhledem na Železnou pannu, terasu budějovické hvězdárny s krásným výhledem na Vltavu a do činoherního studia Českého rozhlasu České Budějovice.

Ukázky ze současné španělské, belgické, německé a holandské literatury představí herci Jihočeského divadla Věra Hlaváčková, Jaroslava Červenková, Jiří Dvořák a rozhlasový moderátor Petr Kronika.

Noc literatury se koná každý rok vždy v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v zemi - Světa knihy. Letos proběhne i v dalších 53 městech České republiky.

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokůmFiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Dnes, 16:26Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním...

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstrahaTeplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Dnes, 13:12Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi...

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o