Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Opravený vodojem v areálu staré vodárny bude dějištěm Noci literatury

sobota, 6. května 2017, 12:41

Opravený historický vodojem, který je součástí areálu Vodárenské věže na Mánesově ulici v Českých Budějovicích, se veřejnosti poprvé otevře v rámci Noci literatury. Akci pořádá Jihočeská knihovna ve středu 10. května od 18 do 22 hodin.

Zemní vodojem pochází z roku 1938. Původně do něj byly přivedeny nejen vody ze štoly u Úsilného, ale i z nedabylského prameniště. Svému účelu sloužil několik desetiletí, následně byl přestavěn odboráři na saunu. Znovuuvedení do původního stavu se dočkal v loňském roce v rámci revitalizace celého areálu pod Vodárenskou věží.

Všechna dějiště noci literatury jsou již tradičně vybírána tak, aby účastníci měli jedinečnou příležitost nahlédnout do neznámých či s literaturou nespojovaných prostor a díky krátkým vzdálenostem mezi nimi se jim podařilo obejít jich během jednoho večera co nejvíce. Začátky čtení jsou na všech místech souběžně v půlhodinových intervalech.

Kromě unikátních kruhových prostor vodojemu budou moci návštěvníci Noci literatury zavítat na střechu administrativní budovy firmy E.On s výhledem na Železnou pannu, terasu budějovické hvězdárny s krásným výhledem na Vltavu a do činoherního studia Českého rozhlasu České Budějovice.

Ukázky ze současné španělské, belgické, německé a holandské literatury představí herci Jihočeského divadla Věra Hlaváčková, Jaroslava Červenková, Jiří Dvořák a rozhlasový moderátor Petr Kronika.

Noc literatury se koná každý rok vždy v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v zemi - Světa knihy. Letos proběhne i v dalších 53 městech České republiky.

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o