Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Oscarový režisér Adam Elliot pomohl vydrám

pondělí, 8. května 2017, 09:56

Výjimečných 101 444 korun získali pro dvě třeboňské neziskové organizace návštěvníci, ale i tvůrci a organizátoři mezinárodního festivalu Anifilm. O peníze vydělané šlapáním na speciálně upravených rotopedech se díky Nadaci ČEZ podělil Nadační fond pro vydru a Chráněná dílna Motýl. Prvně jmenované organizaci přispěl svou energií i například oscarový režisér Adam Elliot.

Minutu šlapání v sedle speciálně upraveného rotopedu si v Třeboni v průběhu soboty vyzkoušelo přes 160 lidí. Od nejmenších návštěvníků, až po respektované a známé tvůrce. Dopředu je navíc hnalo zaplněné náměstí. Během pouhých šesti hodin se tak částka, kterou neziskové organizace dostanou, přehoupla přes 100 tisíc korun.

„Byla by škoda to nezkusit, zvlášť když mám ještě pár minut před setkáním s publikem. Alespoň se tím trochu rozehřeji, ale je to náročnější, než jsem si myslel,“ udýchaně konstatoval v průběhu pauzy v jinak nabitém programu tvůrce oscarového animovaného filmu Mary a Max Adam Elliot.

S nepatrným šestisetkorunovým rozdílem zvítězil v přátelském třeboňském souboji Nadační fond pro vydru. Právě jemu věnoval svou energii i oscarový režisér. „Peníze použijeme pro opravu venkovní učebny, která toho potřebuje opravdu hodně, od nových omítek až po opravu oken, nebo nové nátěry. A třeba i někteří z těch, kteří se dnes zapojili, dorazí i přímo k nám,“ pochvaloval si ředitel fondu Jan Nový.

Chráněná dílna Motýl si po sobotě v Třeboni bude moci koupit vlastní šicí stroj, který má zatím jen půjčený. Zbytek peněz vloží do nájmu a materiálu, který využijí handicapovaní, o které se stará.

„Když se podaří spojit krásný kulturní zážitek z Anifilmu, sport a charitu, je to fantazie. Lidi se baví, pomáhají a vše je najednou lepší,“ řekla ředitelka Oblastní charity Třeboň, pod kterou chráněná dílna spadá.

„Je to o atmosféře, plném lázeňském městě a hlavně chuti lidí pomáhat, tvořit, bavit se a přemýšlet. Oranžová kola se nezastavila a lidé sami používali i obdobnou mobilní aplikaci EPP, takže v Třeboni zůstaly opravdu hezké peníze. A přesně tak to má na významném festivalu být,“ hodnotil zájem lidí pomáhat ostatním během největšího českého festivalu animovaného filmu zástupce Nadace ČEZ Petr Šuleř.

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

neděle, 18. srpna 2019, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

neděle, 18. srpna 2019, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o