Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Mjölk aneb i architekturou ožije Budějovický Majáles!

čtvrtek, 11. května 2017, 14:36

Architektonické studio Mjölk se po pěti letech vrací na českobudějovické náměstí, tentokrát však ve spolupráci s Budějovickým Majálesem. Od 18. do 24. května se  můžete těšit na jedinečný projekt, který nejen oživí srdce Českých Budějovic, ale i aktivně zapojí obyvatele města.

Studio Mjölk je pro mnoho obyvatel Českých Budějovic díky jejich instalaci „Týden v sobě” již známou značkou nevšedních architektonických počinů. Po pěti letech se architekti vrací, aby znovu obsadili náměstí Přemysla Otakara II., tentokrát v rámci Budějovického Majálesu, festivalu pořádaného studenty nejen pro studenty od pondělí 22. do pátku 26. května.

Na projektu začnou architekti pracovat již ve čtvrtek 18. května, kdy v první etapě projektu bude postaven dřevěný informační stánek, čímž vytvoří pomyslné těžiště celého festivalu. Druhá fáze projektu se zaměří na zapojení místních studentů, kteří tak získají jedinečnou příležitost spolupráce se známými architekty. Zájemci se mohou přihlásit pomocí formuláře, který je zveřejněn na Facebookové stránce Budějovického Majálesu nebo na webu festivalu. Přímo na náměstí budou pod rukama studentů vznikat artefakty ze dřeva a posléze budou rozmístěny jak na místa konání Budějovického Majálesu, tak i na frekventovaná místa Českých Budějovic. Studenti si z šestidenního workshopu odnesou nejen cenné zkušenosti, ale na závěr také obdrží certifikát účastníka workshopu, který jim pomůže k získání nových pracovních možností.

Program je připraven i pro návštěvníky. Ti se mohou těšit na přednášky a besedy týkající se hlavně architektury, ekologie a životního prostředí. Náměstí Přemysla Otakara II. se tak stane místem setkávání a odpočinku, uměleckým atelierem, ale i jednou ze scén Budějovického Majálesu.

Organizátoři festivalu nezapomněli myslet ani na životní prostředí, proto všechen použitý materiál bude po skončení festivalu znovu využit k dalšímu zpracování truhlářskou firmou Hakr Beta.

Studio Mjölk společně s Budějovickým Majálesem tak znovu přinášejí originální projekt, možnost nevšedních zážitků pro kolemjdoucí a cenných zkušeností pro účastníky.

Pokud se chcete dozvědět víc o celém festivalu, navštivte Budějovický Majáles.

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokůmFiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Dnes, 16:26Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním...

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstrahaTeplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Dnes, 13:12Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi...

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o