Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na mezinárodní výstavě Expo 2017 budou i zástupci jižních Čech

čtvrtek, 8. června 2017, 15:14

Součástí mezinárodní výstavy Expo 2017, na jejíž zahájení letí do kazašské Astany i prezident Miloš Zeman, bude také Jihočeský kraj. V české expozici Důmyslnost řešení bude představen ve spolupráci se státními agenturami CzechTourism a Czech Trade. Národní pivovarnictví bude s čepovaným světlým ležákem reprezentovat v restauraci rovněž Budějovický Budvar.

„Cílem je oslovit nejen Kazachstán, ale celý středoasijský region, tedy Kyrgyzstán, Tádžikistán, Uzbekistán, Turkmenistán, ale i další země. Je třeba připomenout, že se bude prezentovat celkem 110 států, takže jde o velkou obchodní příležitost i možnost k navázání nových kontaktů a různých forem spolupráce,“ uvádí ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Výprava, která do Astany zamíří na přelomu července a srpna, bude čítat zástupce jihočeské krajské samosprávy, cestovního ruchu nebo obchodní a podnikatelské sféry. „My se zde spolu s CzechTourismem zúčastníme velkého setkání organizací působících v cestovním ruchu z celého světa,“ doplňuje Polášek.

Na mezinárodní výstavě Expo 2017 nebude chybět ani národní pivovar Budějovický Budvar. „Do Kazachstánu vyvážíme pivo již více než dvacet let. Značka Budweiser Budvar je tam vnímána jako ambasador českého piva a symbol kvality. Od účasti na Expo očekáváme výrazné zvýšení povědomí o naší značce a jejím českém původu nejen v Kazachstánu, ale i v dalších zemích tohoto regionu,“ říká vedoucí exportního oddělení Budějovického Budvaru Renata Pánková.

V české restauraci, kterou může od 10. června do 10. září navštívit až šest milionů návštěvníků, se bude čepovat budvarský světlý ležák. Vařit se v ní budou tradiční speciality a zvěřina. Zákazníky obslouží rodilí Kazaši, jenž studovali v České republice, znají její kulturu a domluví se česky.

O čem píše Drbna.cz

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezměníZeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Dnes, 09:17Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra...

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

čtvrtek, 19. září 2019, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o