Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na mezinárodní výstavě Expo 2017 budou i zástupci jižních Čech

čtvrtek, 8. června 2017, 15:14

Součástí mezinárodní výstavy Expo 2017, na jejíž zahájení letí do kazašské Astany i prezident Miloš Zeman, bude také Jihočeský kraj. V české expozici Důmyslnost řešení bude představen ve spolupráci se státními agenturami CzechTourism a Czech Trade. Národní pivovarnictví bude s čepovaným světlým ležákem reprezentovat v restauraci rovněž Budějovický Budvar.

„Cílem je oslovit nejen Kazachstán, ale celý středoasijský region, tedy Kyrgyzstán, Tádžikistán, Uzbekistán, Turkmenistán, ale i další země. Je třeba připomenout, že se bude prezentovat celkem 110 států, takže jde o velkou obchodní příležitost i možnost k navázání nových kontaktů a různých forem spolupráce,“ uvádí ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Výprava, která do Astany zamíří na přelomu července a srpna, bude čítat zástupce jihočeské krajské samosprávy, cestovního ruchu nebo obchodní a podnikatelské sféry. „My se zde spolu s CzechTourismem zúčastníme velkého setkání organizací působících v cestovním ruchu z celého světa,“ doplňuje Polášek.

Na mezinárodní výstavě Expo 2017 nebude chybět ani národní pivovar Budějovický Budvar. „Do Kazachstánu vyvážíme pivo již více než dvacet let. Značka Budweiser Budvar je tam vnímána jako ambasador českého piva a symbol kvality. Od účasti na Expo očekáváme výrazné zvýšení povědomí o naší značce a jejím českém původu nejen v Kazachstánu, ale i v dalších zemích tohoto regionu,“ říká vedoucí exportního oddělení Budějovického Budvaru Renata Pánková.

V české restauraci, kterou může od 10. června do 10. září navštívit až šest milionů návštěvníků, se bude čepovat budvarský světlý ležák. Vařit se v ní budou tradiční speciality a zvěřina. Zákazníky obslouží rodilí Kazaši, jenž studovali v České republice, znají její kulturu a domluví se česky.

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Dnes, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Dnes, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Dnes, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o