Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Budou hrát a zpívat pro borovanský Nazaret

pátek, 9. června 2017, 18:22

Podpoří Nazaret, chráněnou borovanskou dílnu, která poskytuje služby lidem s tělesným a zdravotním postižením. A hned dvakrát. Nejdříve, už zítra v sobotu 10. června, studenti konzervatoře. A na další benefici o týden později se chystá Lakomá Barka.

Benefiční koncert studentů konzervatoře, kteří svou hudební dráhu začínali v Základní umělecké škole Borovany, se uskuteční v sobotu 10. června od 19:00 hodin v Malovaném sále borovanského kláštera.

Mladí a nadaní muzikanti a zpěváci borovanskému publiku ukáží, jak od doby svých začátků pokročili. Zpěváci a instrumentalisté představí v pestrém programu skladby různých období - nebude chybět baroko, písňová tvorba, skladby A. Dvořáka včetně árie Měsíčku na nebi, skladby W. A. Mozarta, F. Strausse a třeba i duet z muzikálu Kiss me, Kate. Účinkují: Anna Pavlíková - zpěv, Andrea Kopsová - barokní příčná flétna, Ondřej Kolář - zpěv ,Petra Bohdalová - zpěv, Vít Kolář - lesní roh, Jiří Tröstl - zpěv, Věra Doleželová a Karel Ochozka - klavírní doprovod.
Vstupenky jsou v prodeji v infocentrech nebo na Konzert mladých konzervatoristů.

Sobotu 17. června bude patřit Vítání léta s Nazaretem. Den otevřených dveří této borovanské organizace se uskuteční od 13:00 do 17:00 hodin v zahradě borovanského kláštera. Zájemci budou mít možnost prohlédnout si dílny a pobavit se u pódia, kde bude probíhat doprovodný program. Těšit se můžete na vystoupení domácího tanečního a divadelního souboru Kukačky, vystoupení kapel KdoMělČas a Hrajeto, divadelní představení Divadélka Máma a Táta, své umělecké vlohy můžete vyzkoušet v tvořivých dílnách, připraveny budou retro hry a soutěže. Vstup je zdarma.

Odpoledne zakončí Benefiční koncert pro Nazaret, při němž od 18:00 hodin zahraje folková kapela Lakomá Barka. Vstupenky jsou v předprodeji v infocentrech nebo na Benefiční koncert pro Nazaret.

Výtěžek celé akce poputuje na nákup nového vozu pro Nazaret, který využijí jak klienti tamních sociálních služeb, tak někteří zaměstnanci chráněných dílen. Nákup vozu již podpořila Nadace Divoké husy.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Facebook Lakomá Barka

Štítky benefice, Nazaret, koncert, zpěv, hudba, Borovany

O čem píše Drbna.cz

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstrahaTeplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Dnes, 13:12Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi...

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezměníZeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Dnes, 09:17Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o