Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

VIDEO: Je to začátek manipulace naší státnosti, tvrdí Zeman o migračních kvótách

středa, 14. června 2017, 14:44

Vůbec první vážnější konflikt se při třídenní návštěvě prezidenta České republiky Miloše Zemana odehrál během poslední besedy s občany v Milevsku. Jeden z účastníků setkání jeho slova vždy na konci doprovodil hlasitým pískotem. V závěru proto došlo na roztržku s příznivci Zemana.

Během úvodního slova prezident Zeman řekl, že by měl v každém městě mluvit o jiném tématu a neopakovat se. Přesto ale zmínil migrační kvóty, kvůli nimž zahájila Evropská unie s Českou republikou řízení o jejich neplnění. K tomuto tématu se Zeman vyjadřoval už v pondělí v Kaplici, kdy spor s Bruselem vypukl.

„Po zkušenosti, kterou mám, jsem se před řadou a řadou let rozhodl neustupovat vnějšímu tlaku ve věci migrantů, protože povinností jakéhokoliv prezidenta je hájit národní zájmy. Výsostním národním zájmem je, že jako suverénní stát musíme rozhodnout, koho umístíme a koho neumístíme na naše území,“ řekl prezident v Milevsku.

Pokud by podle něj Česká republika začala plnit migrační kvóty, z přidělených 6200 uprchlíků by se v budoucnosti staly miliony dalších, zejména z Afriky. „Byla na to vyčleněna částka 600 milionů korun. Dala by se použít pro mnoho užitečnějších účelů. Je to začátek manipulace naší státnosti,“ myslí si Zeman s tím, že by šlo o neslučitelnou skupinu lidí s českými kulturními kořeny.


Konflikt na milevském náměstí po skončení besedy s Milošem Zemanem.

Kritika se snesla i na vedení Evropské unie. Přestože je Zeman příznivec organizace jako takové, trápí ho neschopnost chránit vnější hranice. „Jen o tom žvaní, ale téměř nic pro to nedělají. Pobřežní stráž Frontex má mít 15 tisíc vojáků. Nedávno mě navštívil primátor Vídně a říká: ‚Vídeň má 15 tisíc policistů.‘ A my chceme mnohatisícikilometrovou hranici bránit armádou 15 tisíc vojáků,“ zarazil se.

Výhrady směřoval i k Severoatlantické alianci, která si podle něj mylně myslí, že nebezpečí je na východě. „Nebezpečí je Islámský stát a islámský terorismus. K čemu do čerta máme NATO, když není schopno bojovat proti Islámskému státu a dalším teroristickým organizacím. To, že posíláme prapory do Pobaltí, je směšné gesto. Rusko zcela určitě Pobaltí nenapadne. Zato jsme vystaveni permanentním útokům Islámského státu a tyto útoky mohou zesilovat,“ vyhrožuje Zeman.

Koloritem letošní návštěvy Jihočeského kraje jsou štiplavé poznámky směrem k předsedovi vlády a sociální demokracie Bohuslavu Sobotkovi. Ten právě ve středu hraje o svou budoucnost. Zeman si myslí, že kdokoliv ho ve funkcích vystřídá, bude lepší než on. „Nechci se ale vměšovat do vnitřních záležitostí jakékoliv politické strany nebo hnutí, protože je suverénní záležitostí členů této organizace, aby si vybrali svého šéfa,“ dodal prezident. 

ČTĚTE TAKÉ: Návštěva prezidenta Miloše Zemana v Jihočeském kraji (12. až 14. 6.)

Prezident Zeman v pondělí zahájí třídenní návštěvu Jihočeského kraje
VIDEO: Prezident Zeman přijel před krajský úřad, pozdravil se s hejtmankou Stráskou
VIDEO: Zeman dal Stráské houby a vyslovil přání vzniku nového hospicu
Setkání s Kajínkem bych považoval za populismus, řekl Zeman zaměstnancům Engelu
VIDEO: Uvědomte si, že vaše hodnota je vyšší než párek, rohlík a pivo, vzkázal Zeman v Kaplici
VIDEO: Zeman přirovnal domácí vzdělávání k domácím porodům. Obojí je blbost, řekl
VIDEO: Problém Šumavy by prezident Zeman vyřešil zrušením národního parku

Miloš Zeman v Milevsku.Ivana Stráská a Miloš Zeman.Miloš Zeman v Milevsku.Miloš Zeman v Milevsku.Miloš Zeman v Milevsku.

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o