Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Svatojánská noc bude mít v Třeboni atmosféru barokních dvorských slavností

pondělí, 19. června 2017, 10:00

K letošnímu roku baroka se město Třeboň připojí v sobotu 24. června večerní Svatojánskou slavností, která nabídne od 20:30 hudebně taneční představení v divadle J. K. Tyla a barokní scenérii s dobovým ohňostrojem v zámeckém parku. Svatojánská noc bude plná hudby, tance a barokní nádhery.

Atmosféru slavností u šlechtického dvora zprostředkuje návštěvníkům představení, jehož součástí bude zkrácené scénické provedení opery Arminio J. A. Hasseho a barokní tance evropských královských dvorů. V programu vystoupí soubor Plaisirs de Musique, jehož členy jsou přední evropští profesionální hudebníci specializující se na starou hudbu. Jako sólisté zazpívají nizozemská sopranistka Laila Cathleen Neuman a rakouský kontratenor Armin Gramer.

Laila C. Neuman studovala zpěv v Miláně a posléze na věhlasném Mozarteu v Salzburku. Vedle vášně pro starou hudbu se zabývá historickou gestikou, kterou příležitostně i vyučuje. Armin Gramer je absolventem konzervatoře v Prayneru i vídeňské konzervatoře a spolupracoval s řadou operních divadel, například Volksoper Wien, Wiener Kammeroper, Bayerische Staatsoper München a tak dále. Tančit budou členové vídeňského souboru Les Plaisirs de la Danse pod vedením Margit Legler, která byla členkou baletu Vídeňské státní opery a studovala historický tanec ve Francii a Itálii.

Po představení budou návštěvníci odvedeni z divadla do zámeckého parku, kde uvidí barokní kratochvíle vznešené společnosti – krásné dámy okouzlí tancem statečné kavalíry, kteří možná svedou souboj o srdce své vyvolené. Barokní scenérii vytvoří členové třeboňského souboru historických tanců Campanello a skupiny historického šermu Corbeau. Svatojánská slavnost bude zakončena dobovým ohňostrojem, který připraví Theatrum pyrotechnicum z Českého Krumlova. Jeho zakladatel Jiří Honc se specializuje na barokní ohňostroje a čerpá z dobových pramenů, aby divákům co nejlépe přiblížil atmosféru velkolepých slavností 17. století.

Svatojánská barokní slavnost je podpořena z dotačního programu Jihočeského kraje s názvem Jižní Čechy Pohodové. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru města Třeboně a také online.

Tisková zpráva

Štítky noc, Třeboň, baroko, slavnost, divadlo, představení

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o