Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Svatojánská noc bude mít v Třeboni atmosféru barokních dvorských slavností

pondělí, 19. června 2017, 10:00

K letošnímu roku baroka se město Třeboň připojí v sobotu 24. června večerní Svatojánskou slavností, která nabídne od 20:30 hudebně taneční představení v divadle J. K. Tyla a barokní scenérii s dobovým ohňostrojem v zámeckém parku. Svatojánská noc bude plná hudby, tance a barokní nádhery.

Atmosféru slavností u šlechtického dvora zprostředkuje návštěvníkům představení, jehož součástí bude zkrácené scénické provedení opery Arminio J. A. Hasseho a barokní tance evropských královských dvorů. V programu vystoupí soubor Plaisirs de Musique, jehož členy jsou přední evropští profesionální hudebníci specializující se na starou hudbu. Jako sólisté zazpívají nizozemská sopranistka Laila Cathleen Neuman a rakouský kontratenor Armin Gramer.

Laila C. Neuman studovala zpěv v Miláně a posléze na věhlasném Mozarteu v Salzburku. Vedle vášně pro starou hudbu se zabývá historickou gestikou, kterou příležitostně i vyučuje. Armin Gramer je absolventem konzervatoře v Prayneru i vídeňské konzervatoře a spolupracoval s řadou operních divadel, například Volksoper Wien, Wiener Kammeroper, Bayerische Staatsoper München a tak dále. Tančit budou členové vídeňského souboru Les Plaisirs de la Danse pod vedením Margit Legler, která byla členkou baletu Vídeňské státní opery a studovala historický tanec ve Francii a Itálii.

Po představení budou návštěvníci odvedeni z divadla do zámeckého parku, kde uvidí barokní kratochvíle vznešené společnosti – krásné dámy okouzlí tancem statečné kavalíry, kteří možná svedou souboj o srdce své vyvolené. Barokní scenérii vytvoří členové třeboňského souboru historických tanců Campanello a skupiny historického šermu Corbeau. Svatojánská slavnost bude zakončena dobovým ohňostrojem, který připraví Theatrum pyrotechnicum z Českého Krumlova. Jeho zakladatel Jiří Honc se specializuje na barokní ohňostroje a čerpá z dobových pramenů, aby divákům co nejlépe přiblížil atmosféru velkolepých slavností 17. století.

Svatojánská barokní slavnost je podpořena z dotačního programu Jihočeského kraje s názvem Jižní Čechy Pohodové. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru města Třeboně a také online.

Tisková zpráva

Štítky noc, Třeboň, baroko, slavnost, divadlo, představení

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Dnes, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Dnes, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Dnes, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o