Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Dračí lodě svedou bitvy na Malši v Budějcích

pátek, 16. června 2017, 15:24

Dravé saně, Úžasňákovi, Rychlý Pípy, Dračí Jezdci, Máš hlad? To je jen několik z mnoha dalších aktérů druhého ročníku závodu dračích lodí o Pohár města České Budějovice, který se uskuteční v sobotu 17. června na řece Malší na Sokolském ostrově.

„Dějištěm bude historickém centrum Českých Budějovic od Kulturního domu Slavia k soutoku s Vltavou. Zázemí pro účastníky závodu bude na travnaté ploše Sokolského ostrova. Zajištěna je vodní záchranná služba a občerstvení pro závodníky i veřejnost. Sportovní den zakončí taneční párty," upřesnil Vladan Císler, předseda SK Dračí lodě České Budějovice, který závod pořádá společně s Českou asociací dračích lodí Praha.

Závod je tradičně hodně atraktivní i pro diváky, kteří jsou srdečně vítáni, vstupné se neplatí. Samotného závodu se mohou zúčastnit lidé od patnácti do sedmdesáti let včetně smíšených posádek. Závodníci mladší osmnácti let musí předložit souhlas zákonného zástupce.

„Chceme, aby se do závodu zapojili sportovní nadšenci z řad obyvatel města a okolí, společnosti, firmy, sportovní kluby, tak i týmy, které se účastní ostatních závodů dračích lodí na jiných vodách České republiky. Pokud si chcete zazávodit na netradičním místě, neváhejte a přijeďte. Určitě se u vás v oddíle, ve škole nebo v práci najde jedenadvacet lidí, kteří do toho půjdou," láká na závod Císler s tím, že dračí lodě s profesionálním kormidelníkem zajistí pořadatel.

Týmy budou mít v sobotu možnost lehce si před závodem dračích lodí zatrénovat, a to v době od 9:00 do 11:00 hodin. Ve 12:00 hodin startuje první rozjížďka.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Facebook Dračí lodě ČB

Štítky dračí, loď, Malše, závod, pohár, město

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o