Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

RECENZE: Auta 3 nadchnou nejen svým humorem

sobota, 17. června 2017, 07:09

Když jsem se dozvěděl, že do kin přijde třetí pokračování oblíbené pixarovky Auta, neváhal jsem ani chvilku a hned si zapsal premiéru do kalendáře. Bezpochyby jde totiž o jednu z nejúspěšnějších animovaných sérií, kterou dnešní děti žijí.

Od doby, kdy přijela do kin první Auta, uběhlo už dlouhých jedenáct let. Ke mně se první film dostal s větším zpožděním, když se mi narodil syn a dorostl do „auťáckého“ věku. Nebudu lhát. Auta mě baví od samého začátku. Druhý film byl sice o poznání slabší, špionská vložka McQueenovi neslušela, ale i tak pobavil. Za to Auta 3, to je jiná káva. Podle mě ještě lepší než první díl.


Oficiální trailer k filmu

Už podle traileru jsem věděl, že vizuálně bude film na vyšší úrovni, než dva předchozí a opravdu to tak je. Na plátno se nádherně kouká. Co je ale ještě lepší, je samotný příběh. Blesk nám zestárl (i když vypadá pořád skvěle) a musí se potýkat s novou generací závodníků, kteří jsou mnohem lépe vybaveni, jsou rychlejší, drzejší, lepší. A Blesk se s tím nemůže srovnat.

Dostává se vlastně do role svého mentora z prvního filmu Hudsona Horneta, jehož odkazem je celý příběh protknutý. Jak a kdy skončit s kariérou? To je základní otázka filmu. Téma velmi živé a silné. Člověk jakoby před sebou viděl stárnoucí hokejové, fotbalové, tenisové, či jiné sportovní legendy, které najednou začnou v soubojích s mladšími kolegy krutě prohrávat a nechápou, jak je to možné. Kroutí hlavou, až ji nakonec v rozpacích sklopí.

To je samozřejmě rovina, které si všimne především dospělý divák. Děti zaujme spíše humor, ale i ten je v porovnání s předchozími díly jaksi dospělejší. Burákových vylomenin je méně, ale i tak malí diváci propukají v smích poměrně často.

Velmi potěší i to, že v české verzi filmu je citován Emil Zátopek, objeví se tu jméno Hany Zagorové nebo reklama na nové CD kapely Kryštof. Novinové titulky nebo reklamní bannery, které se ve filmu objeví, jsou taktéž v češtině. To sice začíná být standard, ale i tak palec nahoru.

Sečteno podtrženo. Nová Auta baví, a to opravdu hodně. Setkáme se starými známými, ale i s novými a neokoukanými tvářemi. Navíc musím ocenit vynikající lokality, do kterých se postupně McQueen dostává. Od hypermoderních tréninkových center k městečkům s prašnými cestami, která tak trochu připomínají americký Jih. Výborně.

Budějcká Drbna dává filmu Auta 3 80 % 

Napsal Jaroslav Pešek | Foto Youtube - CARS 3 - TRAILER # 3

Štítky recenze, auta, děti, film

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o