Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V Trhových Svinech oslavují výročí od udělení městských práv. Tahákem bude ohňová show

úterý, 20. června 2017, 09:35

Ve znamení oslav 580 let od udělení městských práv Trhovým Svinům se v tomto malebném jihočeském městečku nese celý červen.

V Trhových Svinech je opravdu červen doslova akcemi nabitý. Oslavy odstartoval cyklovýlet pořádaný KIC Trhové Sviny, nechyběl další ročník Vysokohorské jízdy pořádané Veteran Car Clubem České Budějovice a Rovinné jízdy, kterou jel KC Vpřed. A těm, co to nestačilo, navštívili Den záchranných sborů a oslavu 110 let od založení hasičského sboru Otěvěk. 

Při oslavách udělení městských práv Trhovým Svinům mají zájemci možnost se dozvědět hodně zajímavého i z historie městečka. Atraktivní bylo promítaní historických záběrů z Trhových Svinů. Početné publikum si našlo cestu do tanečního sálu kulturního domu, který byl dějištěm přednášek na téma Výsady a privilegia Trhových Svinů v dávné minulosti a Dával městu velké naděje, Život jihočeského kněze a politika Františka Jana Kroihera. Další ze série zmiňovaných přednášek je na programu ve středu 21. června a bude pojednávat O starých tvrzích a hradech na Trhovosvinensku a jejich obyvatelích.


Oslavy v Trhových Svinech zpestří také sokolnický spolek Zayferus.

V pátek 23. června, před dnem, kdy oslavy vyvrcholí hlavním programem, vystoupí v tanečním sále rocková sestava Alkehol.

Hlavní den oslav připadl na sobotu 24. června. Lákadlem určitě bude slavnostní historický průvod městem, na jehož konci se předají městská práva, velkým tahákem bude úžasná ohňovou show Divadla Kvelb Ateliér, šermířská a kejklířská vystoupení. Vyhrávat budou kapely Dudlajda, S.A.M., Podhoranka nebo folkórní Národopisný soubor Doudleban. Nebude chybět ani vystoupení mateřských škol, tanečního souboru Kukačky, Oddílu sportovní gymnastiky nebo sokolnického spolku Zayferus. Nejen pro děti přijede zahrát Divadlo Víti Marčíka a místní rybářský spolek předvede ukázku ryb, techniky a nabídne možnost zasoutěžit si o ryby. Na Buškově hamru bude mít po celou sobotu historický tábor skupina Civitas Pragensis a za dnem udělá tečku ohňostroj.

Celé slavnosti budou ukončeny v neděli 25. června slavnostní mší v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto tsviny.cz

Štítky oslavy, výročí,

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o