Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Krumlovský hudební festival zahájí operní hvězdy – sopranistka Gheorgiuová a tenorista Vargas

neděle, 25. června 2017, 18:18

Mezinárodní hudební festival i po šestadvacáté rozezní Český Krumlov. Letošní ročník bude patřit především dvěma operním hvězdám, které třítýdenní program zahájí – rumunské sopranistce Angele Gheorghiuové a mexickému tenoristovi Ramónu Vargasovi. Jedinečný letní zážitek začíná 14. července.

Úvodní galakoncert, během kterého doplní oba umělce PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Leoše Svárovského, se bude opírat o repertoár sklízející celosvětové úspěchy. Zazní árie a duety z oper Bohéma, Traviata, Romeo a Julie, Madama Butterfly, Carmen, Tosca, Rusalka a dalších.

„Pražská filharmonie má obrovské zkušenosti s doprovázením předních světových umělců. Pro Ramóna Vargase to bude návrat po šesti letech. O Angelu Gheorghiuovou jsme opravdu dlouho usilovali. Když už jsme se shodli na lecčems, tak jsme se neshodli na financích. Teď se to podařilo,“ řekl prezident Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov Jaromír Boháč.

Gheorghiuová a Vargas nejsou jedinými světovými jmény, které pod zámkem vystoupí. Lotyšský violoncellista Mischa Maisky bude mít komorní koncert 20. července v Maškarním sále společně s čínskou princeznou klavíru Shiran Wang, ruská houslistka Maria Soluzobovová zase rozezní Zámeckou jízdárnu za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou Conrada Van Alphena už v sobotu 15. července.

Noc barokních mistrů nabídne netradiční zážitek

Také letos je nespornou součástí Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlovi i Jihočeská filharmonie. Doprovodí třeba koncert houslového mága Juliana Rachlina a kanadské violistky Sarah McElravy, který se odehraje 28. července v Zámecké jízdárně. Tradičně jedním z největších lákadel je o den později večer s názvem Bravo Broadway, jenž je věnovaný zlaté muzikálové éře.

Netradiční tečku za festivalem udělá 5. srpna Noc barokních mistrů, komponovaný večer na zámku a zahradách. Diváci nezůstanou na jednom místě, ale budou se v průběhu koncertu několikrát přesouvat. „Zakončení bude v Zámecké jízdárně. Ještě předtím se v zahradě u barokní fontány změní atmosféra a k vidění budou efekty, které umí jen tři místa na světě,“ prozradil Boháč s tím, že večer zakončí kolem půlnoci barokní ohňostroj.


Ramón Vargas v Curyšské opeře.

Zájem o lístky je tradičně obrovský a některé z koncertů jsou již vyprodané nebo s minimem volných míst. Veškerý rozpočet festivalu je pro letošní rok přes 40 milionů korun, a to i díky podpoře Jihočeského kraje ve výši 1,5 milionu korun. Koná se pod záštitou prezidenta České republiky, premiéra vlády, ministrů kultury, zahraničních věcí, průmyslu a obchodu, pro místní rozvoj, hejtmanky kraje, starosty Českého Krumlova a velvyslanců zemí zúčastněných umělců.

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

čtvrtek, 22. srpna 2019, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

čtvrtek, 22. srpna 2019, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

čtvrtek, 22. srpna 2019, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o