Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Léto na Vltavotýnsku? To bude nabité kulturou, uměním a zábavou

úterý, 27. června 2017, 12:13

Vyrazit v létě na Vltavotýnsko se zdá jako ten nejlepší nápad. Město totiž bude žít kulturou a uměním po celé léto. A to odstartuje už v sobotu 1. července akce s názvem Grill & chill.

Uprostřed prázdnin je na programu tradiční akce, a to Vltavotýnské slavnosti města, tentokrát s Matějem Kopeckým. Uskuteční se 22. července a ponesou se právě v duchu připomínky tohoto významného představitele českého loutkového divadla, který byl bytostně spjat s Vltavotýnskem.

Hlavním tahounem hudebního programu bude Lenka Dusilová s Baromantikou, Vlasta Horváth s kapelou nebo například kapela Čankišou, jejíž živelná show strhne do víru tance každého. Slavnosti zpestří swingový orchestr, piknik v u řeky nebo kapely Epydemye a Vodovod. Prostor však dostanou i místní spolky v čele s baráčníky, kteří návštěvníkům předvedou kus autentických tradic jižních Čech.

Bohatý bude i program pro děti, pro něž je přichystáno divadelní představení a hudební produkce, samozřejmě nebude chybět ani půlnoční překvapení. Vltavotýnské slavnosti se uskuteční díky podpoře prostředků rozdělených v rámci projektu Oranžový rok 2017 se Skupinou ČEZ a ve spolupráci s Pivovarem Protivín.

To ovšem není všechno, město bude žít kulturou po celé léto. V červenci a v srpnu se vltavské nábřeží promění v kulturní a společenskou promenádu plnou zábavy, relaxace, ale i vzdělávání. Jednotlivé akce se budou konat každou červencovou a srpnovou sobotu a budou se odehrávat na různých místech okolo Vltavy, na nábřeží, v parku, na starém mostu). Kulturní léto u řeky tak nabídne tradiční promítání v rámci akce U řeky to žije filmem, ale i společné grilování a piknik, cestovatelské přednášky, kubánskou tančírnu, koncerty, divadlo, literaturu a výtvarné umění, nebo bleší trh. 

Kulturní léto u řeky odstartuje už v sobotu 1. července, kdy se uskuteční akce s názvem Grill & chill. Nábřeží se promění v jednu velkou piknikovou deku. Roztopí se grily, namíchají se drinky a všichni si užijí pohodovou atmosféru letního podvečera. Informace o celém programu lze sledovat na webu Týn nad Vltavou nebo na Facebooku Vltavotýnsko.

Výlet do Týna zájemci mohou spojit s návštěvou městského muzea či galerie, navštívit unikátně rekonstruovaný zámek Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí, kam je možné doplout lodí po splavněné Vltavě a kde je do konce července k vidění výstava Korunovační klenoty na dosah.

Milovníky venkova nadchne Jihočeské zemědělské muzeum v Netěchovicích a děti i dospělí si užijí i Přírodovědné muzeum na Semenci. Sportovně založené rodiny pak budou nadšené z cyklostezky podél Vltavy a z nově zrekonstruovaného koupaliště v Týně nad Vltavou, které nabízí bezbariérový areál s vyhřívanou vodou. Víceúčelový bazén je rozdělen na dětskou, relaxační a plaveckou část. Zkrátka a dobře, v Týně nad Vltavou si to užije každý.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ

Štítky Vltavotýnsko, kultura, akce, umění, léto, děti

Vyrazit v létě na Vltavotýnsko se zdá jako ten nejlepší nápad. Město totiž bude žít kulturou a uměním po celé léto.Vyrazit v létě na Vltavotýnsko se zdá jako ten nejlepší nápad. Město totiž bude žít kulturou a uměním po celé léto.Vyrazit v létě na Vltavotýnsko se zdá jako ten nejlepší nápad. Město totiž bude žít kulturou a uměním po celé léto.Vyrazit v létě na Vltavotýnsko se zdá jako ten nejlepší nápad. Město totiž bude žít kulturou a uměním po celé léto.Vyrazit v létě na Vltavotýnsko se zdá jako ten nejlepší nápad. Město totiž bude žít kulturou a uměním po celé léto.

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřelaBabišova francouzská restaurace zavřela

Babišova francouzská restaurace zavřela

Dnes, 12:52Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTKFotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Dnes, 12:04Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPDSoud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Dnes, 10:58Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o