Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Léto na Vltavotýnsku? To bude nabité kulturou, uměním a zábavou

úterý, 27. června 2017, 12:13

Vyrazit v létě na Vltavotýnsko se zdá jako ten nejlepší nápad. Město totiž bude žít kulturou a uměním po celé léto. A to odstartuje už v sobotu 1. července akce s názvem Grill & chill.

Uprostřed prázdnin je na programu tradiční akce, a to Vltavotýnské slavnosti města, tentokrát s Matějem Kopeckým. Uskuteční se 22. července a ponesou se právě v duchu připomínky tohoto významného představitele českého loutkového divadla, který byl bytostně spjat s Vltavotýnskem.

Hlavním tahounem hudebního programu bude Lenka Dusilová s Baromantikou, Vlasta Horváth s kapelou nebo například kapela Čankišou, jejíž živelná show strhne do víru tance každého. Slavnosti zpestří swingový orchestr, piknik v u řeky nebo kapely Epydemye a Vodovod. Prostor však dostanou i místní spolky v čele s baráčníky, kteří návštěvníkům předvedou kus autentických tradic jižních Čech.

Bohatý bude i program pro děti, pro něž je přichystáno divadelní představení a hudební produkce, samozřejmě nebude chybět ani půlnoční překvapení. Vltavotýnské slavnosti se uskuteční díky podpoře prostředků rozdělených v rámci projektu Oranžový rok 2017 se Skupinou ČEZ a ve spolupráci s Pivovarem Protivín.

To ovšem není všechno, město bude žít kulturou po celé léto. V červenci a v srpnu se vltavské nábřeží promění v kulturní a společenskou promenádu plnou zábavy, relaxace, ale i vzdělávání. Jednotlivé akce se budou konat každou červencovou a srpnovou sobotu a budou se odehrávat na různých místech okolo Vltavy, na nábřeží, v parku, na starém mostu). Kulturní léto u řeky tak nabídne tradiční promítání v rámci akce U řeky to žije filmem, ale i společné grilování a piknik, cestovatelské přednášky, kubánskou tančírnu, koncerty, divadlo, literaturu a výtvarné umění, nebo bleší trh. 

Kulturní léto u řeky odstartuje už v sobotu 1. července, kdy se uskuteční akce s názvem Grill & chill. Nábřeží se promění v jednu velkou piknikovou deku. Roztopí se grily, namíchají se drinky a všichni si užijí pohodovou atmosféru letního podvečera. Informace o celém programu lze sledovat na webu Týn nad Vltavou nebo na Facebooku Vltavotýnsko.

Výlet do Týna zájemci mohou spojit s návštěvou městského muzea či galerie, navštívit unikátně rekonstruovaný zámek Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí, kam je možné doplout lodí po splavněné Vltavě a kde je do konce července k vidění výstava Korunovační klenoty na dosah.

Milovníky venkova nadchne Jihočeské zemědělské muzeum v Netěchovicích a děti i dospělí si užijí i Přírodovědné muzeum na Semenci. Sportovně založené rodiny pak budou nadšené z cyklostezky podél Vltavy a z nově zrekonstruovaného koupaliště v Týně nad Vltavou, které nabízí bezbariérový areál s vyhřívanou vodou. Víceúčelový bazén je rozdělen na dětskou, relaxační a plaveckou část. Zkrátka a dobře, v Týně nad Vltavou si to užije každý.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ

Štítky Vltavotýnsko, kultura, akce, umění, léto, děti

Vyrazit v létě na Vltavotýnsko se zdá jako ten nejlepší nápad. Město totiž bude žít kulturou a uměním po celé léto.Vyrazit v létě na Vltavotýnsko se zdá jako ten nejlepší nápad. Město totiž bude žít kulturou a uměním po celé léto.Vyrazit v létě na Vltavotýnsko se zdá jako ten nejlepší nápad. Město totiž bude žít kulturou a uměním po celé léto.Vyrazit v létě na Vltavotýnsko se zdá jako ten nejlepší nápad. Město totiž bude žít kulturou a uměním po celé léto.Vyrazit v létě na Vltavotýnsko se zdá jako ten nejlepší nápad. Město totiž bude žít kulturou a uměním po celé léto.

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

pondělí, 19. srpna 2019, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

pondělí, 19. srpna 2019, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

pondělí, 19. srpna 2019, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o