Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Začátek prázdnin otevře dvě nové cyklostezky na Šumavě

pátek, 30. června 2017, 06:35

Těsně před začátkem prázdnin, v pátek 30. června, slavnostně otevřou Vojenské lesy a statky (VLS) dva nové úseky cyklotras přes nově otevřené lokality na Šumavě v blízkosti Vojenského újezdu Boletice.

Obě trasy cykloturisty přivádějí k turistickému rozcestníku u zaniklé obce Maňávka, kde začíná a končí okružní pěší turistická trasa okolo Špičáku s nádhernými výhledy na Lipno. Prvním úsekem je rekonstruovaná část cyklotrasy 1254, která vede z Kájova těsně podél hranice zmenšeného vojenského újezdu do Horní Plané a díky návaznosti na další cyklotrasy je tak atraktivním páteřním spojením mezi Českým Krumlovem, a srdcem Národního parku Šumava. Druhou cyklistickou trasou je cesta od turistického rozcestníku Maňávka na Maňavu.

„Cílem obou investičních akcí bylo vylepšit pro návštěvníky Šumavy spojení mezi Českým Krumlovem a hlavními cíli národního parku. Obě trasy nabízejí cestu unikátními přírodními lokalitami, které byly po desetiletí pro veřejnost nepřístupné, a také nádherné výhledy na Lipenskou přehradu, nejvyšší vrchol Plechý, Smrčinu…. Na Maňávce jsme instalovali odpočívadlo, návštěvníci zde mohou nastoupit na modrou pěší okružní trasu okolo Špičáku, která nabízí opravdu neobvyklé pohledy na Lipensko,“ dodal ředitel divize VLS Horní Planá Petr Král.

„Spolupráce s vojenskými lesy je pro město velice důležitá a to nejen v oblasti turismu. Jako největší zaměstnavatel, hospodařící v lesích Hornoplanska a zároveň provozovatel rekreačních zařízení, významně přispívá k ekonomické stabilizaci našeho regionu. Zrekonstruované cyklotrasy rozšiřují nabídku měkké turistiky ve velmi atraktivním území dříve nepřístupné části Hornoplanska,“ uvedl starosta města Horní Planá Jiří Hůlka.

Obě trasy budou slavnostně předány veřejnosti za přítomnosti zástupců VLS ČR, s.p. a Města Horní Planá dnes 30. června v 11.30 hodin. Předání proběhne v lokalitě Maňávka s místním názvem U vojáka na místě křížení cyklotrasy a pěší stezky okolo vrcholu Špičák.

Tisková zpráva

Štítky cyklostezka, kola, Šumava, výlet

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký JokerV čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Dnes, 14:51Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký...

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířatyVIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Dnes, 12:22Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera...

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soudStát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Dnes, 11:39Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o