Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

SOUTĚŽ: Nebyla to Pátá, byla to Devátá

pátek, 7. července 2017, 18:20

Na chlapa se přilepí vdaná ženská, organizuje mu život a nakonec rafinovaně plánuje věci, až mrazí v zádech. Ale může to dopadnout i šťastně. A to právě autor moc dobře vymyslel. V komedii Nebyla to Pátá, byla to Devátá objevil možnost vskutku originální, ba přímo senzační. A jakou, to se zájemci dozví ve středu 19. července od 19:00 hodin v divadelním sále českobudějovického Metropolu.

Zápletka komedie s detektivním nádechem režiséra Jiřího Menzela Nebyla to Pátá, byla to Devátá je prostá. Eva, pohledná žena středního věku, kterou hraje Jana Švandová, si za neobvyklých podmínek najde mladého milence Prokopa. Toho hraje Josef Carda. Společně si pak naplánují vraždu jejího manžela Maria, Rudolfa Hrušínského, který stojí jejich štěstí v cestě.

Italskému dramatikovi Aldovi Nicolajovi se podařila objevit vskutku originální možnost, jak oživit věčně omílané téma manželského trojúhelníku. Říci jaká, nelze, stejně jako se u detektivky nesluší prozradit, že vrahem je zahradník, ale naznačit je možné… Vše nakonec dobře dopadne...

Představení Nebyla to Pátá, byla to Devátá (nikoli Beethovenova Osudová symfonie, ale poslední Devátá s Ódou na radost) uvede českobudějovický Metropol ve sředu 19. července od 19 hodin v divadelním sále.

Soutěž o vstupenky na komedii Nebyla to Pátá, byla to Devátá (19. 7. - 19:00)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou mohou dva čtenáři vyhrát dvě vstupenky na divadelní představení Nebyla to Pátá, byla to Devátá. K účasti stačí prostřednictvím formuláře do středy 12. července do 18. hodiny zodpovědět následující otázku a pak už jen čekat na slosování. 

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.  

Soutěž skončila!  

Režie komedie Nebyla to Pátá, byla to Devátá se chopil Jiří Menzel. Správně byla odpověď B. Po dvou vstupenkách na divadelní představení vyhráli Štefan Holubják a Jana Kubínová. Gratulujeme!

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Facebook Metropol České Budějovice

Štítky Komedie, Metropol, České Budějovice, Nebyla to Pátá, byla to Devátá, divadlo, Hrušínský, Carda

O čem píše Drbna.cz

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezměníZeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Dnes, 09:17Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra...

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

čtvrtek, 19. září 2019, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o