Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Markétskou pouť v Horní Plané navštívilo zhruba 10 tisíc lidí

pondělí, 17. července 2017, 17:00

Hornoplánská Markétská pouť je oblíbenou tradicí, což letošní ročník opět potvrdil. Pořadatelé, tedy město Horní Planá, návštěvnost vyčíslují zhruba na 10 tisíc lidí. Pouť se uskutečnila 14. až 16. července.

„Program je každoročně natolik rozmanitý, že musí potěšit všechny věkové kategorie. Akce je vždy hlavně o setkání místních lidí, jejich rodin a přátel, ale nemalou skupinu návštěvníků tvoří i turisté,“ říká starosta města Jiří Hůlka.

Luděk Štěpánek z hornoplánského infocentra upozorňuje hlavně na bohatě obsazenou tržnici. „Podobná se dá v širším okolí nalézt snad jen v Českém Krumlově či Holašovicích. Trhovci nabízeli zajímavé zboží. Nechyběly ani řemeslné výrobky, do města dorazili například kovář, hrnčíř či řezbářka,“ vyjmenovává Luděk Štěpánek.

Z hudebního programu byl největší zájem o skupiny Flám, Babouci a HE Band. Úspěch slavil i místní sbor Musica Viva, který dokázal zaplnit kostel sv. Markéty. „Z kultury musíme zmínit i divadelním představení divadélka KOS. Diváky neodradil ani déšť, který některá představení narušil,“ dodává Luděk Štěpánek.

Pouť byla dle slov organizátorů oslavou české a cizí gastronomie a vynikající jihočeského piva. „Máme radost, že se akce opět vydařila a už nyní zveme na další ročník!“ uzavírá Jiří Hůlka.

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilíFischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Dnes, 07:42Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci...

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadlaV Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

pátek, 16. srpna 2019, 18:04Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu...

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

pátek, 16. srpna 2019, 15:33Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o