Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

KULTURNÍ TIPY: Mexičtí Thell Barrio, belgičtí Knives To A Gunfight i česká kapela Vltava

úterý, 18. července 2017, 14:00

Hudební léto je na vrcholu – čeká vás skvělý program na náměstí, na radnici, před K2, v klubech i u Slavie. Začíná totiž festival Central Park Slavie 2017 a jako první zahraje kultovní Vltava.

Úterý 18. července

České Budějovice

Radniční léto: Čarodějnice z kumbálu a Dva klíče – radnice – nádvoří – 18:00
Francouzská pohádka o tom, jak si Pierre dům za pět franků koupil a v kumbále se mu usadila čarodějnice. A druhá, česká pohádka, o Jeníkovi, který byl čertu zaprodán a svým dobrým srdcem se vykoupil, svou milou získal, ztratil a znovu našel.

Hudební večery na náměstí – Kaplan‘s Friends Blues Band – náměstí Přemysla Otakara II. – 19:00
Tradiční bluesové písně, které mají původ ve skladbách předválečných bluesmanů z delty Mississippi. Sestava je pětičlenná: harmonika – Jan Friš, basová kytara – Zdeněk Couf, varhany Hammond – Ondřej Lenz, bicí – Jan Bruna, alternativně, event. společně Jiří Punda, kytara, zpěv – Vladimír Kaplan.

Kráska a zvíře – Letní kino Háječek – 21:30
Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného gentlemana.

Český Krumlov

Trubadúr – Otáčivé hlediště – 21:30
Drama osudné záměny identity a spalujících vášní zasazené do Španělska je doslova plné těch největších operních hitů. V hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Studeného zazní v italském originále v mezinárodním pěveckém obsazení.

Středa 19. července

České Budějovice

Duo Duodos – Kavárna Lanna – zahrada – 18:00
Živá hudba v zahradě kavárny Lanna.

Patrioti – Galerie Na dvorku – 18:30
Taneční večer se skupinou Patrioti v rámci Rozmarného léta 2017.

Středy před K2 – Satisfucktion + support – před K2 – 19:00
Satisfucktion je metal-rocková kapela z Českých Budějovic, která má za sebou spoustu úspěchů, jako třeba zahrát si s KISS, FAITH NO MORE, WALTARI, DOG EAT DOG, tour po Anglii, Holandsku, Německu, Rakousku, Slovensku a další…

Thell Barrio (Mexico), Knives To a Gunfight (Belgium) – mcFabrika – 19:00
Středeční letní hardcore horečka. Mega kultovní mexická parta Thell Barrio a čím dál více populární belgická jízda Knives To A Gunfight se v rámci společného euro tour zastaví na jihu, aby to tu do základů vyždímali.

Aldo Nicolaj – Nebyla to Pátá, byla to Devátá – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Přilepí se na vás vdaná ženská, organizuje vám život, a nakonec rafinovaně plánuje věci, až mrazí v zádech. Ale může to dopadnout i šťastně. A to právě autor moc dobře vymyslel. V komedii Nebyla to Pátá, byla to Devátá objevil možnost vskutku originální, ba přímo senzační. Hrají: Rudolf Hrušínský, Jana Švandová, Josef Carda. Režie: Jiří Menzel.

Radniční léto: Jaroslav Samson Lenk – radnice – nádvoří – 20:00
Jaroslav Lenk je český folkový a trampský zpěvák, kytarista, textař a písničkář.

Bezva ženská na krku – Letní kino Háječek – 21:15
Bezva ženská na krku je komedie o ženské odvaze najít samu sebe, o hrdosti, odhodlání a nesnázích, se kterými se i ta nejbezvadnější ženská může setkat na cestě za samostatností a láskou.

Český Krumlov

Trubadúr – Otáčivé hlediště – 21:30
Drama osudné záměny identity a spalujících vášní zasazené do Španělska je doslova plné těch největších operních hitů. V hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Studeného zazní v italském originále v mezinárodním pěveckém obsazení.

Čtvrtek 20. července

České Budějovice

Radniční léto: Červená Karkulka, O Palečkovi a Smolíčkovi – radnice – nádvoří – 18:00
Ekopohádky na motivy tří klasických pohádek.

Central Park Slavie 2017 – Vltava – Slavie – letní open-air scéna –18:00
Šestý ročník známého českobudějovického festivalu přímo v srdci Budějovic je tady. A začíná opravdu pořádně. Hudbu Vltavy si nespletete. Skupina původně existovala v letech 1986 až 2003 a znovuobnovila svou činnost v roce 2010. Právem je považována za jednu z nejoriginálnějších českých skupin, pro niž jsou typické básnické texty a neobvyklé melodie. Zakládající člen a autor většiny písní je Robert Nebřenský.

Hudební večery na náměstí – Kamelot revival – náměstí Přemysla Otakara II. – 19:00
Kamelot-revival je první revival skupiny Kamelot. Kamelot-revival byl založen s požehnáním zakládajícího člena Kamelotu Romana Horkého v roce 2011 k šíření písniček skupiny Kamelot mezi další posluchače, kteří mají rádi písničky této brněnské legendy.

Válka o planetu opic – Letní kino Háječek – 21:15
Válka o planetu opic začíná dva roky po událostech předchozího snímku Úsvit planety opic. Z inteligentního šimpanze Caesara (Andy Serkis) se stal nezpochybnitelný vůdce rozrůstajícího se společenství opic, a když se s ním nyní setkáváme, je mu okolnostmi vnucena nová role válečného generála.

Český Krumlov

Trubadúr – Otáčivé hlediště – 21:30
Drama osudné záměny identity a spalujících vášní zasazené do Španělska je doslova plné těch největších operních hitů. V hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Studeného zazní v italském originále v mezinárodním pěveckém obsazení.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Facebook Thell Barrio

Štítky kulturní tipy, hudba, divadlo, otáčivé hlediště, letní kino

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o