Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

KULTURNÍ TIPY: Mexičtí Thell Barrio, belgičtí Knives To A Gunfight i česká kapela Vltava

úterý, 18. července 2017, 14:00

Hudební léto je na vrcholu – čeká vás skvělý program na náměstí, na radnici, před K2, v klubech i u Slavie. Začíná totiž festival Central Park Slavie 2017 a jako první zahraje kultovní Vltava.

Úterý 18. července

České Budějovice

Radniční léto: Čarodějnice z kumbálu a Dva klíče – radnice – nádvoří – 18:00
Francouzská pohádka o tom, jak si Pierre dům za pět franků koupil a v kumbále se mu usadila čarodějnice. A druhá, česká pohádka, o Jeníkovi, který byl čertu zaprodán a svým dobrým srdcem se vykoupil, svou milou získal, ztratil a znovu našel.

Hudební večery na náměstí – Kaplan‘s Friends Blues Band – náměstí Přemysla Otakara II. – 19:00
Tradiční bluesové písně, které mají původ ve skladbách předválečných bluesmanů z delty Mississippi. Sestava je pětičlenná: harmonika – Jan Friš, basová kytara – Zdeněk Couf, varhany Hammond – Ondřej Lenz, bicí – Jan Bruna, alternativně, event. společně Jiří Punda, kytara, zpěv – Vladimír Kaplan.

Kráska a zvíře – Letní kino Háječek – 21:30
Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného gentlemana.

Český Krumlov

Trubadúr – Otáčivé hlediště – 21:30
Drama osudné záměny identity a spalujících vášní zasazené do Španělska je doslova plné těch největších operních hitů. V hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Studeného zazní v italském originále v mezinárodním pěveckém obsazení.

Středa 19. července

České Budějovice

Duo Duodos – Kavárna Lanna – zahrada – 18:00
Živá hudba v zahradě kavárny Lanna.

Patrioti – Galerie Na dvorku – 18:30
Taneční večer se skupinou Patrioti v rámci Rozmarného léta 2017.

Středy před K2 – Satisfucktion + support – před K2 – 19:00
Satisfucktion je metal-rocková kapela z Českých Budějovic, která má za sebou spoustu úspěchů, jako třeba zahrát si s KISS, FAITH NO MORE, WALTARI, DOG EAT DOG, tour po Anglii, Holandsku, Německu, Rakousku, Slovensku a další…

Thell Barrio (Mexico), Knives To a Gunfight (Belgium) – mcFabrika – 19:00
Středeční letní hardcore horečka. Mega kultovní mexická parta Thell Barrio a čím dál více populární belgická jízda Knives To A Gunfight se v rámci společného euro tour zastaví na jihu, aby to tu do základů vyždímali.

Aldo Nicolaj – Nebyla to Pátá, byla to Devátá – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Přilepí se na vás vdaná ženská, organizuje vám život, a nakonec rafinovaně plánuje věci, až mrazí v zádech. Ale může to dopadnout i šťastně. A to právě autor moc dobře vymyslel. V komedii Nebyla to Pátá, byla to Devátá objevil možnost vskutku originální, ba přímo senzační. Hrají: Rudolf Hrušínský, Jana Švandová, Josef Carda. Režie: Jiří Menzel.

Radniční léto: Jaroslav Samson Lenk – radnice – nádvoří – 20:00
Jaroslav Lenk je český folkový a trampský zpěvák, kytarista, textař a písničkář.

Bezva ženská na krku – Letní kino Háječek – 21:15
Bezva ženská na krku je komedie o ženské odvaze najít samu sebe, o hrdosti, odhodlání a nesnázích, se kterými se i ta nejbezvadnější ženská může setkat na cestě za samostatností a láskou.

Český Krumlov

Trubadúr – Otáčivé hlediště – 21:30
Drama osudné záměny identity a spalujících vášní zasazené do Španělska je doslova plné těch největších operních hitů. V hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Studeného zazní v italském originále v mezinárodním pěveckém obsazení.

Čtvrtek 20. července

České Budějovice

Radniční léto: Červená Karkulka, O Palečkovi a Smolíčkovi – radnice – nádvoří – 18:00
Ekopohádky na motivy tří klasických pohádek.

Central Park Slavie 2017 – Vltava – Slavie – letní open-air scéna –18:00
Šestý ročník známého českobudějovického festivalu přímo v srdci Budějovic je tady. A začíná opravdu pořádně. Hudbu Vltavy si nespletete. Skupina původně existovala v letech 1986 až 2003 a znovuobnovila svou činnost v roce 2010. Právem je považována za jednu z nejoriginálnějších českých skupin, pro niž jsou typické básnické texty a neobvyklé melodie. Zakládající člen a autor většiny písní je Robert Nebřenský.

Hudební večery na náměstí – Kamelot revival – náměstí Přemysla Otakara II. – 19:00
Kamelot-revival je první revival skupiny Kamelot. Kamelot-revival byl založen s požehnáním zakládajícího člena Kamelotu Romana Horkého v roce 2011 k šíření písniček skupiny Kamelot mezi další posluchače, kteří mají rádi písničky této brněnské legendy.

Válka o planetu opic – Letní kino Háječek – 21:15
Válka o planetu opic začíná dva roky po událostech předchozího snímku Úsvit planety opic. Z inteligentního šimpanze Caesara (Andy Serkis) se stal nezpochybnitelný vůdce rozrůstajícího se společenství opic, a když se s ním nyní setkáváme, je mu okolnostmi vnucena nová role válečného generála.

Český Krumlov

Trubadúr – Otáčivé hlediště – 21:30
Drama osudné záměny identity a spalujících vášní zasazené do Španělska je doslova plné těch největších operních hitů. V hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Studeného zazní v italském originále v mezinárodním pěveckém obsazení.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Facebook Thell Barrio

Štítky kulturní tipy, hudba, divadlo, otáčivé hlediště, letní kino

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o