Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Hradozámecké slavnosti v Jindřichově Hradci nabízí i netradiční noční prohlídky

pátek, 21. července 2017, 18:10

Hradozámecké slavnosti zpestřené nočními prohlídkami hradu i zámku se už podruhé uskuteční v Jindřichově Hradci. Lidé se podívají tam, kam se jinak běžně nedostanou.

Jindřichův Hradec zve na netradiční noční prohlídky běžně veřejnosti nepřístupných středověkých gotických interiérů hradu a zámku. Skutečné historické postavy ožívají a přiblíží svůj příběh. Atraktivní prohlídky v pátek 21. i v sobotu 22. července začínají vždy v 19:30, 20:00, 21:00, 21:30, 22:30 a ve 23:00 hodin.

„Počet vstupenek je omezen. Prohlídky si ale lze rezervovat na SHŠ Jindřich, nebo na telefonním čísle 603 855 274 a nebo e-mailem na nocni.prohlidky@seznam.cz. Prodej rezervovaných i volných vstupenek na místě v pátek začne v 17:00 hodin a v sobotu ve 14:00 hodin" uvedla Michaela Hofmanová ze Skupiny historického šermu Jindřich, která je jedním z organizátorů akce a díky které netradiční prohlídky jindřichohradeckého hradu a zámku ožívají.

Hradozámecké slavnosti v Jindřichově Hradci ale nejsou jen o netradičních nočních prohlídkách. V sobotu 22. července po zahájení slavností na 2. nádvoří zámku ve 14:00 hodin nabídnou další pestrý program. V 15:30 hodin se vydá městem historický průvod. A to není všechno. „Po celý den až do nočních hodin bude živo na historickém tržišti. To kromě občerstvení nabídne také ukázky řemesel, k vidění tam bude život v táboře, ukázky nádobí a ošacení, ukázky zbrojí a zbraní včetně možnosti jejich vyzkoušení, obléhací stroj v životní velikosti, turnaj a ukázky soubojů, dětské hry a mnoho dalšího," prozradila Hofmanová.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Facebook Skupina historického šermu Jindřich

Štítky prohlídka, šerm, skupina, noc, Jindřichův Hradec, slavnost

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o