Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové na tom budou dělat na třeboňském zámku

neděle, 23. července 2017, 11:21

Třeboňský zámek se ve čtvrtek dočká vzácných hostů. Na pozvání Pavla Barnáše přijedou do „města ryb“ oblíbení bratři Ebenové. V rámci festivalu Okolo Třeboně vystoupí se svými osobitými písněmi ve 20:00.

V době vydání alba Malé písně do tmy bylo bratrské trio – Marek, Kryštof a David – na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělé. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky.

Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli bratři Ebenové pro folkovou scénu zjevením. Mezi nejznámější patří album Já na tom dělám, které nese i stejnojmenný singl.

Kromě bratrů Ebenových tvoří kapelu rytmika působící mimo jiné v kapele ETC Vladimíra Mišíka – Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse) a Pavel Skála (akustické a elektrické kytary). Kapelu dnes již neodlučně doplňuje vynikající jazzový kontrabasista Jaromír Honzák.

Hostem třeboňského koncertu na zdejším zámku je i Martina Trchová & Trio, kapela, jež je držitelkou žánrové ceny Anděl 2016. Nabídne výrazný hlas, jazzovou i klasickou kytaru, hladivý tón kontrabasu a pestrou rytmika. Texty s aranžemi na hranicích jazzu, blues, folku, latiny a šansonu mapují hloubku lidské duše. Křehké výpovědi ale střídají i texty chrlené s hiphopovou kadencí.

Soutěž o vstupenky na koncert bratrů Ebenových (27. 7. – 20:00)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou může pět čtenářů vyhrát dvě vstupenky na koncert bratrů Ebenových. K účasti stačí prostřednictvím formuláře do středy 26. července do 12. hodiny zodpovědět následující otázku a pak už jen čekat na slosování. 

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.  

Soutěž skončila!  

Nejstarší z bratrů Ebenových je Kryštof. Správně byla odpověď B. Po dvou vstupenkách na koncert bratrů Ebenových vyhráli: Vítězslav Novák, Jan Trnka, Karel Haider, Radka Jůzková a Zdeňka Kösslová. Gratulujeme!

Aktuální zpráva pro všechny, kteří se chystají na koncert bratrů Ebenů v Třeboni. Kvůli očekávanému dešti a chladu přesunou pořadatelé čtvrteční koncert do zastřešených prostor kulturního centra Roháč

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o