Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

VIDEO: V Budějcích a Písku se otevřela kukuřičná bludiště. Nabízí zábavu pro děti i dospělé

pondělí, 24. července 2017, 16:15

Unikátní bludiště v kukuřici pro děti i dospělé nabízí interaktivní hru, hádanky a odměny. Navštívit můžete celkem 25 kukuřičných labyrintů po celé České republice, dvě najdete na jihu Čech. Každý je jedinečný s vlastním plánem cest a nachází se v něm naučná stezka s mnoha místními zajímavostmi z historie, přírody a ekologie. Návštěvníci s mobilním telefonem se mohou zúčastnit Mistrovství v bloudění.

Projekt kukuřičných bludišť reaguje na nedostatek dětských pohybových aktivit na čerstvém vzduchu. Využívá oblíbené hraní her s mobilem a sociální sítě k tomu, aby děti přiměl k zábavnému pohybu. Bludiště je však určeno také dospělým, kteří si mohou společně se zvídavými dětmi přečíst plno zajímavostí. Cílem je prohloubit v návštěvnících zájem o místa, kde žijí.

Každé bludiště je větší než jeden hektar a vešlo by se na něj i fotbalové hřiště. Je domovem rodinky Kukuřičáků, která provází děti i dospělé při putování labyrintem. „V bludišti se nachází 8 herních tabulí, které jsou potřeba jak pro hádanky, tak pro interaktivní hru na čas. Na každé herní tabuli je obrázek jednoho z Kukuřičáků: tatínek Otík, maminka Mína, Barča nebo Kubík. Každá z uvedených postaviček seznámí návštěvníka se zajímavostí v daném kraji. Pod zajímavostí se nachází hrací část. Hra pro nejmenší spočívá v uhádnutí tajenky, která prozrazuje název mazlíčka, který s nimi bydlí v labyrintu. Tajenka se skládá z 8 obrázků zvířat umístěných na herních tabulích, které musí návštěvník uhádnout a správné písmeno zapsat na kartičku, kterou dostane při vstupu. Za správnou tajenku, tedy uhádnutí všech 8 písmen, dostane každý odměnu, pěknou placku s Kukuřičákem. Kromě toho získáte za 5 návštěv jakéhokoliv bludiště další odměnu,“ popisuje Martin Trenz.

Bludiště můžete navštívit nejméně do konce září. Kromě Lidické třídy v Českých Budějovicích a Severní průmyslové zóny v Písku je najdete i v Brně, Jihlavě, Olomouci a dalších městech ČR. Podrobné informace najdete na internetových stránkách.

 

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ | Foto Jan Luxík

Štítky bludiště, kukuřice, hry, kultura, České Budějovice, Písek

Tabule se zajímavostmi v bludištiKukuřičné bludištěKukuřičné bludištěStart a plán bludištěNávštěvníci kukuřičného bludiště

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Dnes, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Dnes, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Dnes, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o