Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Krumlovský hudební festival navštívilo 13 tisíc lidí, nejvíce lákal koncert muzikálových hitů

pondělí, 7. srpna 2017, 10:37

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov uzavřel v sobotu svou šestadvacátou kapitolu. Stylové zakončení obstaral program s názvem Noc barokních mistrů, na jehož konci byla přichystána zámecká hostina se slavnostním ohňostrojem za zvuků hudby Georga Friedricha Händela. Letošní ročník navštívilo za tři týdny kolem 13 tisíc návštěvníků.

Poprvé v historii se festivalový koncert objevil v Zámecké zahradě. „Takovou příležitost projít si v rámci celého večera Zámeckou zahradu návštěvníci dosud neměli. Pavel Slavko (kastelán a vedoucí správy hradu a zámku Český Krumlov, pozn. autora) a jeho tým nám vyšli vstříc i v tom, že se pustili do revitalizace jezírka, takže návštěvníci byli první, kteří viděli tuto krásnou vodní plochu s ostrovem na konci Zámecké zahrady v nové podobě. Na realizaci celého večera se podílelo 80 lidí,“ přiblížil prezident festivalu Jaromír Boháč.

Večer zahájil v Letní jízdárně průvodce večera Jan Čenský. V jeho stopách se všichni návštěvníci vydali ihned, jakmile se na Zámeckou zahradu snesla tma. Dramaturg festivalu Lubomír Herza vytvořil první zastávku u barokní fontány, kde se diváci přenesli do roku 1768, kdy Adam ze Schwarzenbergu pořádal v Českém Krumlově velkou zahradní slavnost.

Po tanečním vystoupení, při kterém byli návštěvníci svědky levitace knížecí koruny, se program přesunul do takzvaného anglického parku. V něm si diváci poslechli písně slavných barokních mistrů – Charpentiera, Telemanna, Locatelliho, Clarka, Vivaldiho a Bacha. Zahráli je trumpetista Marek Zvolánek a houslistky Iva Kramperová a Markéta Klodová za doprovodu souboru Barocco sempre giovane. Poté už následovala zmíněná hostina a ohňostroj.

„Důležitým měřítkem pro festival je, jací umělci na něm vystupují a jaké výkony se jim podaří předvést. Myslím, že v tomto ohledu mohli být návštěvníci více než spokojeni. Z těch parametrů, které jsou z mého pohledu měřitelné, si myslím, že po organizační i umělecké stránce byl festival jako celek na vysoké úrovni,“ těší Boháče. Nejvíce diváků, konkrétně 1850, si letos našlo cestu na koncert muzikálových hitů Bravo Broadway!

„Koncert byl podařený, vyšlo i počasí, takže lidé si to moc užili. Já osobně mám rád různé žánry, nejenom klasickou hudbu. Hudbu dělím jednoduše na dobrou a špatnou a na letošním ročníku jsem neslyšel nic, co by bylo z té druhé kategorie. Co se čísel týká, těší nás, že 26. ročník přivítal kolem 13 tisíc návštěvníků,“ doplňuje prezident festivalu. Příští ročník bude v Českém Krumlově zahájen 20. července a potrvá až do 11. srpna. Hlavní hvězdou by měl být polský tenor Piotr Beczała.

Napsal Lukáš Dvořák | Foto Libor Sváček

Štítky hudební festival, Český Krumlov, muzikál, hity, hudba, kultura

O čem píše Drbna.cz

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezměníZeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Dnes, 09:17Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra...

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

čtvrtek, 19. září 2019, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o